Connect with Us

Po shkëlqen me Kosovën dhe Fenerbahcen, nuk do e besoni kush e kërkon Vedat Muriqin

Sport

Po shkëlqen me Kosovën dhe Fenerbahcen, nuk do e besoni kush e kërkon Vedat Muriqin

Publikuar

-

Vedat Muriqi po tregon një formë të shkëlqyer së fundmi, teksa shënoi një gol për Kosovën në fitoren 2-1 kundër Çekisë, dhe ishte një nga më të mirët në sfidën e humbur kundër Anglisë ku shënoi një gol dhe dhuroi dy asiste.

Gjithashtu edhe me Fenerbahçen, sulmuesi po tregon një formë shumë të mirë teksa ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës plot 4 herë, duke ditur që u bashkua me këtë klub vetëm në merkaton e verës dhe është ambientuar shumë shpejt.

Këto paraqitje të 25-vjeçarit nuk kanë kaluar pa rënë në sy të skuadrave të mëdha të Europës. Sipas asaj që shkruan “The Sun”, skautë të Totenhemit ishin në stadium në sfidën Angli-Kosovë, pikërisht për të ndjekur nga afër Muriqin, i cili nuk zhgënjeu me paraqitjen e tij.

Sulmuesi kaloi këtë verë nga Rizespori te Fenerbahçe për 3 milionë euro, por këta të fundit po punojnë për të vendosur një klauzolë shumë të lartë largimi për skuadrat e interesuara.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Video: Tronditet Reali, pëson gol në shtëpi pas 7 minutash lojë

Publikuar

-

Reali është surprizuar në “Bernabeu” nga Celta Vigo, në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 24-të të La Ligës. Pas 7 minutash lojë, miqtë shënuan pas një aksioni shumë të bukur me anë të Fedor Smolov, i cili dërgoi topin në rrjetën e Courtois, duke përfituar nga përgjumja e madrilenëve. Reali […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Video/ Fantastik Hysaj, asiston në fitoren e Napolit

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj vazhdon ët shtyjë takimin me golin në Serinë A, por gjithsesi ndihmon herë pas here me asistet e tij që skuadra e Napolit të marrë pikë të rëndësishme. Kështu ka qene dhe sot, kur një pasim i mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare ka zgjidhur një ndeshje që dukej e komplikuar për napolitanët përballë Kaljarit. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Video skandali/ Shikoni çfarë bëjnë tifozët në “Air Albania”

Publikuar

-

Nga

Një episod i shëmtuar u shënua para fillimit të supersfidës mes Tiranës dhe Skënderbeut që u zhvillua ditën e shtunë në stadiumin e ri Kombëtar “Air Albania”. Edhe pse bëhet fjalë për një impiant modern me kushte bashkohore, ku siguria është maksimale, një grup tifozësh nuk kanë nguruar për të lënë nam. Ata kanë prishur […]

LEXO TE PLOTE