Connect with Us

Shënoi kundër Kosovës/ Ylli anglez: Nuk do ta harroj kurrë

Sport

Shënoi kundër Kosovës/ Ylli anglez: Nuk do ta harroj kurrë

Publikuar

-

Anglia fitoi 5-3 ndaj Kosovës në ndeshjen eliminatore për Euro 2020, dy nga golat e takimit u shënuan në fund të pjesës së parë nga Jadon Sancho.

19-vjeçari tregon se këto dy gola i kanë dhënë ndjesi të papërshkrueshme, meqë ishin edhe golat e parë me kombëtaren e Anglisë. Më parë kishte shënuar për Angli U-21, por jo me kombëtaren e madhe.

“Të shënosh për Anglinë është një ndjenjë që nuk mund ta përshkruaj, por di të them që nuk do ta harrojë kurrë këtë moment”, tha Sancho.

Talenti anglez e ka nisur në mënyrë fantastike këtë sezon edhe te klubi i Dortmundit, duke qenë protagonist apsolut në çdo ndeshje. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Kupa e Italisë/ Interi i pafat, buzëqeshin ekipet e tjera të mëdha

Publikuar

-

Është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Kupës së Italisë. Short i pranueshëm për Juventusin, Milanin, Napolin dhe Lazion, teksa Interi i Contes do të ketë kundër një rival të vështirë. Zikaltrit do të luajnë përballë Cagliarit, por i favorizon fakti që ndeshje do të zhvillohet në shtëpi. Fiorentina-Atalanta është një tjetër duel i […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E bujshme/ Perez tërheq Realin nga La Liga dhe Championsi?!

Publikuar

-

E përditshmja spanjolle “Sport”, ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm, ku thuhet se Florentino Perez mund të largojë së shpejti Realin nga La Liga dhe Championsi. Sipas medies në fjalë, Perez po mendon për krijimin e një Superlige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga të gjitha kontinentet, të ndara në […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

E frikshme/ Ndërhyrje kafshërore ndaj kundërshtarit, por i habit të gjithë me reagimin e tij (video)

Publikuar

-

Në Azi është duke u zhvilluar këto ditë një turne i rëndësishëm madhor si Kupa e Gulfit. Në ndeshjen Irak-Jemen ka ndodhur një episod vërtetë i rëndë. Futbollisti i Irakut, Mustafa Mohammed, kryeu një goditje kafshërore ndaj ndaj lojtarit kundërshtar duke e goditur me shqelm në fytyrë. Arbitri i ndeshjes me të drejtë akordoi direkt […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi mbetet thatë, kampioni i botës i “shkel syrin” Atletico Madridit

Publikuar

-

Oliver Giruoud është futbollisti i parë në listën që Conte iu ka kërkuar drejtuesve të Interit, për t’i transferuar në merkaton e janarit. francesi nuk është në planet e Lampard dhe largimi i tij nga Londra është e sigurt. Por, përveç Interit, së fundmi në garë për kampionin e botës është futur bindshëm edhe Atletico […]

LEXO TE PLOTE