Connect with Us

UEFA mahnitet nga Rei Manaj, shfaq videon dhe ja çfarë shkruan për sulmuesin shqiptar

Kombëtare

UEFA mahnitet nga Rei Manaj, shfaq videon dhe ja çfarë shkruan për sulmuesin shqiptar

Publikuar

-

Një nga surprizat në formacionin që Reja hodhi në fushë ndaj Islandës, ishte edhe sulmuesi Rei Manaj i cili në fakt po kalon një moment të mirë dhe është kthyer në protagonist te skuadra e Albasetes. Në pjesën e dytë të takimit, Manaj arriti të jepte një pasim perfekt për Hysajn, duke lejuar kapitenin që të shënojë golin e parë me fanellën kuqezi.

Një pasim me thembër dhe pa e parë fare Hysajn, e ka nxjerrë kapitenin të vetëm përballë portierit duke mos e pasur të vështirë të çojë topin në rrjetë për kuqezinjtë. Ky pasim i kthyer në asist, është vlerësuar edhe nga UEFA si lëvizja më e mirë e ditës së fundit të kualifikueseve, shkruan “Vipsport.al”.

Faqja zyrtare e UEFA-s për Europianin e ka publikuar këtë video në rrjetet sociale ku të shumta kanë qenë komentet nga tifozët shqiptarë, të cilët e shohin për të dytën herë një futbollist shqiptar në këtë klasifikim. Pak ditë më parë, ishte Keidi Bare ai që bëri lëmsh Grizmanin dhe dribloi duke turpëruar Lemarin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video/ Fantastik Hysaj, asiston në fitoren e Napolit

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj vazhdon ët shtyjë takimin me golin në Serinë A, por gjithsesi ndihmon herë pas here me asistet e tij që skuadra e Napolit të marrë pikë të rëndësishme. Kështu ka qene dhe sot, kur një pasim i mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare ka zgjidhur një ndeshje që dukej e komplikuar për napolitanët përballë Kaljarit. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja e femrave dhuron spektakël në “Air Albania”, i shënon 5 gola Malit të Zi

Publikuar

-

Nga

Shqipëria e femrave U-16 ka bërë një ndeshje shumë të mirë dhe ka mundur me rezultatin 5-2 Malin e Zi, në ndeshjen kualifikuese të vlefshme për UEFA Development Tournamet. Ekipi i drejtuar nga Agustin Kola, dhuroi spektakël në stadiumin “Air Albania”, duke kënaqur të pranishmit që ishin aty për të ndjekur këtë ndeshje. Golat në […]

LEXO TE PLOTE