Connect with Us

Kampionati Botëror i Basketbollit/ Përcaktohet finalisti i parë

Sport

Kampionati Botëror i Basketbollit/ Përcaktohet finalisti i parë

Publikuar

-

Spanja është ekipi i parë finalist i Kampionatit të Botërorit në basketboll për meshkuj, kompeticion që po mbahet në Kinë.

“Iberikët” mundën pas dy kohëve shtesë “kangurët” e Australisë me rezultatin e përgjithshëm 95-88, në një ndeshje me plot emocione dhe rivalitet. Lojtari i ndeshjes ishte Marc Gasol, spanjolli u tregua një lider i vërtetë në fushë dhe realizoi 31 pikë.

Gjysmëfinalja tjetër, që pritet të jetë spektakolare, fillon në orën 14:00 dhe përballë janë Argjentina me Francën. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Barcelona ngec sërish në fushën e mallkuar/ Buzëqesh Reali

Publikuar

-

Barcelona ka marrë vetëm 1 pikë nga transferta në San sebastian ndaj Real Sociedad. Kjo fushë i është kthyer në makth katalanasve, pasi gjithmonë e kanë të vështirë të fitojnë aty. Vendasit shënuan të parët me Oyarzabal 12′ nga penalltia, Griezmann barazoi shifrat në minuten e 38′. Në fillim të pjesës së dytë katalanasit kaluan […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Liverpooli fitoi 2-0, ja me çfarë note u vlerësua Shaqiri

Publikuar

-

Liverpooli fitoi 2-0 ndaj Watford për javën e 17-të të Premier League. Xherdan Shaqiri e nisi këtë takim nga minuta e parë dhe luajti për 70 minuta, kur u zëvendësua nga Alex Oxlade-Chamberlain. Në vlerësimin e dhënë pas ndeshjes nga ‘Who Scored’, Shaqiri është vlerësuar me notën 6.4. Më i miri i këtij takimi ishte […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Bayerni turpëron Rashicën me shokë, Coutinho spektakolar/ Fitore bindëse për Dortmundin

Publikuar

-

Pas dy humbjeve rresht në kampionat, Bayerni është rikthyer te fitorja. Bavarezët nuk e nisën mirë takimin naj Bremen, por në fund fituan me shifrat 6-1. Milot Rashica kaloi miqtë në avantazh me një gol spektakolar në minutën e 24′, por më pas gjithçka foli për të zotët e shtëpisë me një Coutinho në super […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Pjesët e para/ Skënderbeu barazim me Vllazninë, Kukësi po mund Teutën

Publikuar

-

Nga

Po luhen në këto momente dy ndeshjet e fundit të javës së 15-të të Kategorisë Superiore. Skënderbeu sfidon në Korce Vllazninë, ndërsa Kukësi luan në “Elbasan Arena” Teutën. Altualisht janë mbyllur pjesët e para me këto rezultate: HT Skënderbeu-Vllaznia 0-0 HT Kukësi-Teuta 1-0

LEXO TE PLOTE