Connect with Us

Klopp tallet me klubin italian/ Uroj të ketë ndonjë dush e vend për t’u ndërruar

Premier Liga

Klopp tallet me klubin italian/ Uroj të ketë ndonjë dush e vend për t’u ndërruar

Publikuar

-

Javën e ardhshme nis sezoni i ri i Champions League. Kampioni në fuqi, Liverpooli, do të udhëtojë në Napoli për ndeshjen e parë, por vendasit kanë një problem mjaft shqetësues për këtë ndeshje, nuk kanë gati stadiumin. Duket për t’u habitur, por është e vërtetë.

“San Paolo” i është nënshtruar një rikonstruksioni muajin e fundit, por punimet nuk kanë mbaruar në afatin e parashikuar, gjë që ka tërbuar Ancelottin dhe klubin e Napolit. Dhomat e zhveshjes nuk janë ende në kushtet e duhura. Duke ditur këtë situatë, trajneri i Liverpoolit nuk ngurroi të thumbonte klubin italian.

“Shpresojmë që të sistemojnë gjithçka. Kam parë fotot, por kam besim se gjithçka do të organizohet në kohë, do ta kemi ndonjë dush e ndonjë vend për t’u zhveshur. Gjithsesi, kam besim te UEFA, edhe pse nga pamjet që pashë, nuk duket një situatë e mirë. Uroj të mos mbetemi pa u larë pas ndeshjes”, u shpreh Klopp. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Frikë e madhe nga coronavirusi, klubi i njohur anglez iu ndalon rreptësisht lojtarëve të bëjnë këtë gjë

Publikuar

-

Coronavirus po i tmerron të gjithë, me virusin e tmerrshëm që ka shkaktuar mijëra viktima në Kinë, ndërsa në Europë vendi më i prekur është Italia, me mbi 650 raste dhe 17 viktima. Frika i ka kapluar të gjithë, teksa në Angli, klubi i Newcastle ka marrë edhe masa. Sipas lajmeve të fundit, trajneri Steve […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Europa League: Befasi në Londër, Olympiakos trondit Arsenalin (video)

Publikuar

-

Olympiacos befason Arsenalin. Grekët kanë zhbllokuar ndeshjen në minutën e 53-të, duke reaguar pas humbjes 0-1 në Greqi. Valbuena krosoi nga këndorja dhe mbrojtësi Cisse goditi fort me kokë, duke lënë të shtangur në vend portierin Leno. “Topçinjtë” duhet të reagojnë për të shmangur shtesat, teksa një tjetër gol i miqve do të ishte fatal […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gjyqtari i mohoi supergolin me roveshatë, Broja dhuron spektakël me Chelsean

Publikuar

-

Nga

Armando Broja nuk ndalet së shënuari te Chelsea. Sulmuesi shqiptar është kthyer në një gjahtar goli te moshat e bluve të Londrës, ndërsa këtë herë ka gjetur rrjetën me 18-vjeçarët. Chelsea U18 po luan çerekfinalen e FA Cup kundër Millwall, ku udhëheq që prej minutës së 63-të falë golit të lojtarit kuqezi. Armando Broja ka […]

LEXO TE PLOTE