Connect with Us

5 gola në “Bernabeu”/ Reali vuan shumë ndaj ekipit të Sadikut

La Liga

5 gola në “Bernabeu”/ Reali vuan shumë ndaj ekipit të Sadikut

Publikuar

-

Reali ka fituar në “Santiago Bernabeu” 3-2 ndaj Levantes, në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të La Ligës. Një ndeshje me dy fytyra, pjesa e parë ishte fantastike për djemtë e Zidane, ndërsa e dytë ishte një katastrofë e vërtetë. Levante, ekipi që ka edhe kartonin e Armando Sadikut, i vuri jo pak në vështirësi të zotët e shtëpisë.

Golat për Realin u shënua nga Benzema 25′, 31′ dhe Casemiro 40′. Me rezultatin 3-0 u mbyll pjesa ë parë. Në pjesën e dytë vendasit shënuan dy gola dukë vënë në rrezik “Los Blancos”.

Fillimisht shënoi Mayoral, sulmues që është nën pronësinë e Realit por i huazuar te Levante. Në minutën e 75′, Melero shënoi golin e dytë për miqtë, duke bërë që Reali të vuante shumë në 15 minutat e fundit.

Në minutën e 60′ debutoi edhe blerje e bujshme e verës, Eden Hazard, por nuk la gjurmë. Pas 4 javësh në La Liga, Reali ka 8 pikë, dy fitore dhe dy barazime. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: