Connect with Us

Bayerni kënaqet me një pikë falë Neuer/ Video: 33-vjeçari bën pritjen më të bukur të vitit

BundesLiga

Bayerni kënaqet me një pikë falë Neuer/ Video: 33-vjeçari bën pritjen më të bukur të vitit

Publikuar

-

Ndeshja kryesore e javës së katërt të Bundesligës, Leipzig-Bayern Munich, përfundon në shifrat 1-1. Miqtë gjetën golin që në minutën e tretë, pas kombinimit Muller-Lewandowski, dihet që polaku nuk të fal para portës.

Miqtë barazuan shifrat në fund të pjesës së parë, me penalltinë e shëndrruar në gol nga Forsberg. Në pjesën e dytë nuk pati ndryshim të rezultatit, protagonist u bë portieri gjerman, Manuel Neuer, i cili priti një gjuajte predhë nga mesfushori Sabitzer, që u ndal me një dorë nga 33-vjeçari duke treguar reflekse të jashtëzkonshme

Zëvendësimet e bëra nga Kovac nuk ndryshuan gjë, vetëm pak minuta në fund për Coutinhon, braziliani zëvendësoi Alcantara-n në minutën e 88′.

Pas këtij barazimi, Leipzigu merr vendin e parë me 10 pikë, Dortmundi i dyti me 9 pikë. Në vend të tretë dhe të katërt me nga 8 pikë renditen Bayern dhe Wolfsburg. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: