Connect with Us

Dortmundi është super/ Rikthehet te golat dhe fitorja, Bayerni në presion

BundesLiga

Dortmundi është super/ Rikthehet te golat dhe fitorja, Bayerni në presion

Publikuar

-

Dortmundi ka fituar 4-0 ndaj Leverkusen në “Signal Iduna Park”, ndeshje e vlefshme për javën e 4-t të Bundesligës. Goli i parë i takimit u shënua nga Alcacer në minutën e 28′. Spanjolli shfytëzoi në mënyrën e duhur pasimin e bukur të mbrojtësit Hakim dhe dërgoi topin në rrjetë.

Në pjesën e dytë verdhezinjtë shënuan edhe tre herë të tjera. Reus shënoi dy gola në minutat 51′ dhe 90′. Para se ylli gjerman të shënonte golin e katërt, ishte Guerrero që dërgoi topin në rrjetë për herë të tretë në minutën e 83′.

Fitorja e thellë e Dortmundit i jep vendin e parë në Bundesligë dhe rrit presionin ndaj Bayern Munich, që në orën 18:30 do të luajë ndaj Leipzig. Rezultatet e ndeshjeve të tjera janë si më poshtë, po ashtu edhe golat e Dortmundit. /CNA.al

https://streamable.com/3ldib
https://streamable.com/6osz6
https://streamable.com/db6w1

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: