Connect with Us

I gjithë stadiumi në kor “Neymar bir ku***/ Ja si reagon braziliani

Sport

I gjithë stadiumi në kor “Neymar bir ku***/ Ja si reagon braziliani

Publikuar

-

PSG-ja priti sot në fushën e saj ekipin e Strasbourg, për javën e pestë të Ligue 1. Neymar e filloi takimin nga minuta e parë pas një mungese të gjatë për shkak dëmtimi dhe arsye të tjera. Nga fillimi në fund të ndeshjes, ultrasit e PSG-së janë treguar të pamëshirshëm ndaj brazilianit me vërshëllima dhe thirrje ofenduese në kor, për shkak se ai donte të largohej nga Parisi, gjatë merkatos verore dhe atyre nuk u ka pëlqyer aspak sjellja e tij. Thirrja e vazhdueshme që u dëgjua në kor gjatë gjithë ndeshjes ishte “Neymar bir ku*ve”.

Braziliani ka folur në fund të takimit për thirrjet ofenduese në drejtim të tij.

“Nuk kam asnjë mesazh për tifozët e PSG-së, jam mësuar të më vërshëllejnë në karrierën time. Këtë herë, do të luaj çdo ndeshje si të isha në fushë kundërshtare. Është e turpshme, unë nuk kam asgjë kundër tifozëve… Të gjithë e dinë se unë doja të largohesha. E them dhe e përsëris këtë. Nuk dua të hyj në detaje, kam kthyer faqe. Jam lojtar i PSG-së dhe tani do të jap gjithçka në fushë”, tha Neymar.

Përsa i përket rezultatit të ndeshjes, PSG fitoi 1-0 falë super golit të Neymar në minutat e fundit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: