Connect with Us

Interi kënaqet me një gol dhe vendin e parë/ I jep një dorë edhe VAR-i

Seria A

Interi kënaqet me një gol dhe vendin e parë/ I jep një dorë edhe VAR-i

Publikuar

-

Interi ka fituar 1-0 ndaj Udineses në “San Siro”, për javën e tretë të Serie A. Goli vendimtar për zikaltrit u shënua në fund të pjesës së parë nga Sensi. Lojtari i ardhur këtë verë nga Sassuolo dërgoi topin me kokë në rrjetë, pas super krosimit nga Godin.

https://twitter.com/i/status/1172956960817405953

Miqtë luajtën me 10 lojtarë në pjesën më të madhe të ndeshjes, pasi Rodrigo De Paul doli me karton të kuq në minutën e 35′. Mesfushori i Udineses goditi me shpullë Candrevan, u desh ndërhyrja e VAR dhe lojtari u përjashtua me të kuq.

Rezultati mbeti i njëjtë deri në fund të takimit. Interi merr 3 pikëshin e radhës dhe pas 3 javëve kryeson tabelën e renditjes me pikë të plota. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video/ Fantastik Hysaj, asiston në fitoren e Napolit

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj vazhdon ët shtyjë takimin me golin në Serinë A, por gjithsesi ndihmon herë pas here me asistet e tij që skuadra e Napolit të marrë pikë të rëndësishme. Kështu ka qene dhe sot, kur një pasim i mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare ka zgjidhur një ndeshje që dukej e komplikuar për napolitanët përballë Kaljarit. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Supersfida e fundjavës/ Lazio-Inter, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së fundjavës në Serie A, mes Lazios dhe Interit. Diferenca mes tyre është vetëm një pikë, ndaj sot pritet të jetë një sfidë tepër interesante. Juventus kryeson me 57 pikë, Interi me 54, ndërsa Lazio e treta me 53 pikë. Inzaghi ka hedhur në fushë formacionin më të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mungon Ronaldo, Juventusi fiton pa probleme ndaj Brescias/ Presioni kalon tek Interi

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 2-0 ndaj Brescia për javën e 24-të të Serisë A, në “Allianz Stadium”. Për bardhezinjtë mungonte sot Ronaldo, i cili ishte lënë pushim sot nga Sarri. Miqtë mbetën me 1 lojtar më pak, pas daljes me karton të kuq të Aye në minutën e 37-të. Një minutë me vonë, Dybala shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE