Connect with Us

Kjo nuk pritej, Juventusi ngec në Firence/ Merr lajmin e hidhur për Champions-in

Seria A

Kjo nuk pritej, Juventusi ngec në Firence/ Merr lajmin e hidhur për Champions-in

Publikuar

-

Juventusi nuk ka shkuar më shumë se një barazim i bardhë në Firence, ndaj Fiorentinës, në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të Serisë A. Edhe pse munguan golat, ishte një ndeshje dinamike dhe mjaft e luftuar. 6 lojtarë u ndëshkuan me karton të verdhë.

Sikur të mos mjaftonte fakti që la dy pikë në takimin e sotëm, Juventusi ka marrë një lajm të hidhur për ndeshjen e parë në Champions League ndaj Atletico Madrid, që do të luhet javën e ardhshme.

Në këtë takim për Juventusin do të mungojnë Douglas Costa dhe Miralem Pjanic, të dy të dëmtuar sot ndaj Fiorentinës.

Për vendasit, debutoi sot edhe Franck Ribery, transferimi i bujshëm i verës, por pa lënë gjurmë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: