Connect with Us

Liverpooli nuk pyet për kundërshtarët/ Djemtë e Klopp shkëlqejnë ndaj “Qymyrxhinjve”

Premier Liga

Liverpooli nuk pyet për kundërshtarët/ Djemtë e Klopp shkëlqejnë ndaj “Qymyrxhinjve”

Publikuar

-

Liverpooli ka fituar 3-1 në “Anfield” ndaj Newcastle. “Qymyrxhinjtë” kaluan të parët në vantazh me Williems në minutën e 7′, por nuk voni reagimi i të zotëve të shtëpisë. Sadio Mane shënoi dy herë brenda pjesës së parë 28′ dhe 40′, duke e mbyllur atë në avantazh.

Goli i parë erdhi pas një goditjeje të bukur brenda zonë, nërsa goli i dytë pas gafës së bërë nga portieri i miqve.

Në minutën e 72′ një super kombinim mes Firminos dhe Salah solli golin e tretë për të zotët e shëtpisë. Pas pesë javësh, Liverpool kryeson renditjen me pikë të plota.

Golat e këtij takimi mund t’i ndiqni më poshtë. /CNA.al

https://streamable.com/c4ves
https://streamable.com/ajymm
https://streamable.com/ccuf6

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: