Connect with Us

Mungon Messi? Nuk ka problem, Barca bën “manita”/ Një idhull i ri po lind në “Camp Nou”

La Liga

Mungon Messi? Nuk ka problem, Barca bën “manita”/ Një idhull i ri po lind në “Camp Nou”

Publikuar

-

Barcelona fiton 5-2 ndaj Valencias në “Camp Nou”, për javën e katërt të La Ligës. Edhe në këtë ndeshje mungonte Messi, akoma nuk e ka marrë veten nga dëmtimi. Katalanasit shënuan dy gola të shpejtë që në 7 minutat e para falë kombinimit De Jong-Ansu Fati. Golat e tjerë u shënuan nga Pique dhe një dygolësh nga Suarez 62′, 82′. Uruguajani sapo u rikthye në fushën e lojës nga dëmtimi, gjen direkt rrjetën.

https://twitter.com/i/status/1172971327054958592
https://twitter.com/i/status/1172974329870475264

Le të ndalemi pak te Ansu Fati, i cili është vetëm 16-vjeç dhe duket në gjurmët e Lionel Messit. Debutoi me Barcelonën në 25 gusht të këtij viti dhe pas 3 ndeshjeve me fanellën e katalanasave ka shënuar 2 gola dhe ka dhënë 1 asist.

https://twitter.com/i/status/1172950298643619840

Ai ka një pjekuri të jashtëzakonshme në fushën e lojës, edhe pse është ende një ‘fëmijë’. Driblon, shënon, krijon raste, jep asiste, ndihmon shokët e skuadrës, me pak fjalë një lojtar fantastik. Mbajeni mend mirë këtë emër, një idhull i ri po lind në “Camp Nou”… /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: