Connect with Us

Barça shënon dy gola në 4 minuta/ Video: Ky 16-vjeçar është i jashtëzakonshëm

La Liga

Barça shënon dy gola në 4 minuta/ Video: Ky 16-vjeçar është i jashtëzakonshëm

Publikuar

-

Barcelona po fiton 2-0 në “Camp Nou” ndaj Valencias, në javën e katërt në La Liga. Katalanasit shënuan golin e parë në minutën e 3′ pas kombinimit mes Frenkie De Jong dhe Ansu Fati, ky i fundit vetëm 16 vjeç dërgoi topin në rrjetë.

Pas 4 minutash, Barcelona gjen golin e dytë sërish nga kombinimi De Jong-Ansu fati, vetëm se këtë herë ishte holandezi që shënoi.

https://twitter.com/i/status/1172951373341573120

Në “Camp Nou” po lind një idhull i ri dhe ai quhet Ansu Fati. 16-vjeçari debutoi për Barcelonën në fillim të këtij sezoni dhe deri tani ka shënuar dy gola. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: