Connect with Us

Pjesa e dytë nis me gol në “Bernabeu”/ Video: Realin e ndëshkon lojtari i tyre

La Liga

Pjesa e dytë nis me gol në “Bernabeu”/ Video: Realin e ndëshkon lojtari i tyre

Publikuar

-

Ka filluar me gol pjesa e dytë e takimit Real Madrid- Levante, që po luhet në “Bernabeu” për javën e 4-t të La Ligës.

45 minutat e para e u mbyllen 3-0 për vendasit, me dy golat e Benzema dhe në fund nga Casemiro.

Me fillimin e pjesës së dytë, Levante gjeti golin me Borya Mayoral, sulmues i Realit por që këtë sezon është huazuar te Levante.

22-vjeçari i tregon Zidane se ndoshta e meriton një vend te Reali, në vend që të huazohet në ekipet e tjera. /CNA.al

https://streamable.com/x2aca

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Merkato: Barcelona piketon “ujkun” e golave, ai jep “OK”

Publikuar

-

Dëmtimi serioz i Luis Suarezit, që do të qëndrojë larg fushave të blerta për rreth 4 muaj, i ka detyruar drejtuesit e Barcelonës të vështrojnë nga merkatoje, për afruar një lojtar goli, që do të zgjidhte “hallet” e “blaugranave” në fazën sulmuese. Emri i piketuar është sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, i cili mësohet se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: I shënoi gol historik Realit, futbollisti habit me kërkesën e tij pas ndeshjes

Publikuar

-

Real Madrid vuajti të shënonte golin e parë, në fitoren 3-1 të Kupës së Mbretit, ndaj Unionistas. Pa ndonjë shkëlqim të madh, megjithatë të bardhët shijuan kualifikimin në raundin tjetër të këtij kompeticioni në Spanjë. Gareth Bale dhe James Rodríguez u kthyen në formacionin startues të Zidane. Të dy lojtarët treguan se mund të jenë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Skandali i radhës/ Policia zbarkon në dyert e Malagës, Sadiku e Bare drejt largimit

Publikuar

-

Nga

Skandali i videos erotike të ishtrajnerit është vetëm një anë e medaljes në situatën e Malagës. Pasi ana tjetër, është një skandal që ka prekur presidentin dhe djemtë e tij. Mediat spanjolle kanë bërë me dije se dje në zyrat e klubit ku luajnë dy lojtarët e Kombëtares, Armando Sadiku dhe Keidi Bare, ka mësyrë […]

LEXO TE PLOTE