Connect with Us

Reali në super formë/ Video: Benzema shënon dy gola në 6 minuta

La Liga

Reali në super formë/ Video: Benzema shënon dy gola në 6 minuta

Publikuar

-

Reali po fiton 2-0 ndaj Levantes në ndeshjen që po luhet në “Santiago Bernabeu”, për javën e 4-t të La Ligës. Benzema shënoi dy herë brenda 6 minutave.

Në minutën e 25′, francezi shënoi me kokë pas super asistit të Carvajal.

https://twitter.com/i/status/1172833719113191424

Ndërsa në minutën e 31′, Benzema dërgoi topin për herë të dytë në rjetë pas asistit të James Rodriguez. Deri tani djemtë e Zidane kanë bërë një super ndeshje./CNA.al

https://streamable.com/d5ssj

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Merkato: Barcelona piketon “ujkun” e golave, ai jep “OK”

Publikuar

-

Dëmtimi serioz i Luis Suarezit, që do të qëndrojë larg fushave të blerta për rreth 4 muaj, i ka detyruar drejtuesit e Barcelonës të vështrojnë nga merkatoje, për afruar një lojtar goli, që do të zgjidhte “hallet” e “blaugranave” në fazën sulmuese. Emri i piketuar është sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, i cili mësohet se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: I shënoi gol historik Realit, futbollisti habit me kërkesën e tij pas ndeshjes

Publikuar

-

Real Madrid vuajti të shënonte golin e parë, në fitoren 3-1 të Kupës së Mbretit, ndaj Unionistas. Pa ndonjë shkëlqim të madh, megjithatë të bardhët shijuan kualifikimin në raundin tjetër të këtij kompeticioni në Spanjë. Gareth Bale dhe James Rodríguez u kthyen në formacionin startues të Zidane. Të dy lojtarët treguan se mund të jenë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Skandali i radhës/ Policia zbarkon në dyert e Malagës, Sadiku e Bare drejt largimit

Publikuar

-

Nga

Skandali i videos erotike të ishtrajnerit është vetëm një anë e medaljes në situatën e Malagës. Pasi ana tjetër, është një skandal që ka prekur presidentin dhe djemtë e tij. Mediat spanjolle kanë bërë me dije se dje në zyrat e klubit ku luajnë dy lojtarët e Kombëtares, Armando Sadiku dhe Keidi Bare, ka mësyrë […]

LEXO TE PLOTE