Connect with Us

Shpërthen “San Siro”/ Video: Interi në avantazh, shënon blerja e verës

Seria A

Shpërthen “San Siro”/ Video: Interi në avantazh, shënon blerja e verës

Publikuar

-

Interi ka gjetur në fund të pjesës së parë golin e avantazhit në ndeshjen kundër Udineses, që po luhet aktualisht në “San Siro”, e vlefshme për javën e tretë të Serisë A. Goli i vendasve u gatua nga këmbët e dy lojtarëve të transferuar këtë verë. Pas një krosimi perfekt të Diego Godin, ishte shtatshkurtëri Stefano Sensi që dërgoi topin me kokë në rrjetë.

https://twitter.com/i/status/1172957715443912705

Miqtë luajnë me 10 lojtarë që nga minuta e 34′, pasi Rodrigo De Paul goditi me shpullë Candrevan, me aktrimin e futbollistit zikaltër dhe pas ndërhyrjes së VAR, lojtari i miqve u ndëshkua me karton të kuq. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: