Connect with Us

Tirana-Skënderbeu/ Formacionet zyrtare, sa shumë surpriza nga Mema

Sporti Kryesore

Tirana-Skënderbeu/ Formacionet zyrtare, sa shumë surpriza nga Mema

Publikuar

-

Tirana luan ndaj Skënderbeut në stadiumin “Selman Stermasi”. Bardheblutë do të presin në një duel mjaft të fortë korçarët. Skuadra e Ardian Memës ka nevojë për të vazhduar me rezultate pozitive, ndërsa ekipi i Ilir Dajës duhet të reagojë pas humbjes kundër Bylisit në shtëpi.

Trajneri Ardian Mema ka aktivizuar në portë nga minuta e parë portierin Bakaj, ndërsa mbrojtja nuk ndryshon. Sulmi ka ndryshime, pasi tekniku ka ulur në stol Halilin dhe Dungën duke i bërë vend Calesë, Ngoosë dhe Cobbinahs. Vangjeli në stol, Lila nuk grumbullohet. Torassa nuk është ulur as në stol për shkak të dëmtimit.

Ndërkohë, Skënderbeu i Ilir Dajës në këtë sfidë ishte përfolur se do të kishte disa mungesa por duket se në fund lojtarë si Turtulli, Meksi i kanë dalë të jenë të gatshëm.

Koliqi; Meksi, Pëllumbi, Turtulli, Pollozhani ; Muzaka, Taipi, Daja; Krasniqi, Bregu, Gripshi

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

E pabesueshme/ Greqia po na merr edhe Ndojin, i jep shiritin e kapitenit

Publikuar

-

Nga

Andrea Ndoj është një futbollist i jashtëzakonshëm që do të bëj shumë jehonë në të ardhmen. Lojtari që luan me Olimpiakosin U-17 ka arritur të bëj shumë realizime të bukura në kohët e fundit, ku spikat ai ndaj Barcelonës U-17. Teksa i merrte zvarrë të gjithë nga mesfusha, në Greqi do të nisnin edhe etiketimet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Bomba” e Agustin Kolës: Tirana e shiti Kupën ndaj Flamurtarit në 2009-ën se donte Bamir Topi

Publikuar

-

Nga

Agustin Kola, një nga legjendat e Tiranës, zbulon prapaskenat e Kupës së Shqipërisë, që Tirana e humbi në finale me rezultatin 2-1 në vitin 2009. I ftuar në “Radio Tirana” nga gazetari Ervin Baku, ish-sulmuesi i shquar rrëfen gjithçka për jetën e tij, por ndërkohë përmend edhe ish-presidentin e Republikës, Bamir Topin. Asokohe trajner i […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Barazimi ndaj Partizanit duhet festuar, te Bylsi ja shtrojnë me… byrek pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Bylisi vazhdon të suprizojë në kampionat. Pasi mundi Skënderbeun dhe Kukësin, ekipi ballshiot i mori këtë fundjavë një barazim me vlerë Partizanit në “Selman Stërmasi. Një gol i Ntepe në minutën e 93′ të ndeshjes vulosi takimin në shifrat 1-1. Sigurisht një pikë me vlerë për ballshiotët duke llogaritur rëndësinë e kësaj ndeshje dhe kundërshtarin […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: