Connect with Us

Trajneri i njohur largohet me lot në sy/ Më hoqën se fitova Kupën, ndaj Barcelonës

La Liga

Trajneri i njohur largohet me lot në sy/ Më hoqën se fitova Kupën, ndaj Barcelonës

Publikuar

-

Një situatë e rrallë dhe tërësisht e pazakontë vjen nga Spanja, atje ku është larguar trajneri i Valencias, Marcelino. I pakuptimtë ishte vendimi i këtij klubi, pasi Valencia arriti të kualifikohej në “Champions League”, por pa harruar edhe faktin se fitoi “Copa del Rey” ndaj Barcelonës.

Por çuditërisht do të ishte ky triumfi i fundit i arritur që sollin edhe këtë shkarkim. Të paktën kështu e mendon Marcelino, që mos lotëve do të shprehej:

“Unë jam i sigurt, pas asnjë dyshim, që të gjithë këtën situatë të keqe e solli fitimin i Kupës. Përgjatë gjithë sezonit ne kishim marrë mesazhe direkte dhe indirekte se duhej ta refuzonim.

Por tifozët donin të luftonin për atë, lojtarët gjithashtu ishin të bindur për ta fituar. Stafi i trajnerëve kërkonin të luftonin për Kupën. Por fitimi i saj në solli deri këtu. E konsideroj veten si një trajner fitues. A do të ishte profesionale që të mos hynim në konkurrim Si do t’i shprehesha lojtarëve që të mos konkurronin? Presidenti më ka uruar më parë vetëm për arritjen në “Champions League”, jo për fitimin e Kupës”, do të shprehej Marcelino

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: