Connect with Us

Bylis-Kukësi, formacionet zyrtare/ 3 mungesa të mëdha për Duron

Sport

Bylis-Kukësi, formacionet zyrtare/ 3 mungesa të mëdha për Duron

Publikuar

-

Bylisi pret Kukësin në stadiumin Adush Muça. Ballshiotët kërkojnë pikët e radhës, pas triumfit në Korçë, ndërsa skuadra është e plotë me përjashtim të sulmuesit Bej Antoni, i cili do të mungojë për disa muaj.

Trajneri Dovedan nuk ka kryer shumë ndryshime në formacion, ndërsa në mbrojtje në vend të Jankut do të startojë Goxhaj. Sa i përket Kukësit, trajneri Duro ka mungesa të rëndësishme duke llogaritur ato të Mustës, Et’hemi dhe Teqjes.

Formacionet zyrtare:

Bylisi: Hidi; Ymeraliaj, Bici, Goxhaj, Peposhi, Mëllugja, Murataj, Ntepe, Turabov; Qardaku, Guindo
Trajner: V. Dovedan

Kukësi: Avdyli; Kitanovski, Obanor, Lulaj, Maliqi; Rroca, Musolli, Limaj; Gavazaj, Abazaj, Shkurtaj
Trajner: Sh. Duro

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: