Connect with Us

E thonë statistikat/ Tirana e Memës e ka nisur më mirë se Partizani kampion

Sport

E thonë statistikat/ Tirana e Memës e ka nisur më mirë se Partizani kampion

Publikuar

-

Tirana e ka nisur mjaft mirë këtë sezon të ri, teksa në 4 javët e para ka arritur të grumbullojë 10 pikë nga 12 të mundshme, ku është ndalur vetëm nga Teuta me një barazim 0-0. Ndërsa nëse shohim Partizanin e vjetshëm, që u shpall kampion, në po kaq ndeshje do të grumbullonte vetëm 7 pikë. Do ta nisnin me një humbje ndaj Skënderbeut në transfertë me rezultatin 1-0, një kundërshtar ky që Tirana e mundi me shifrat 3-1 ditën e djeshme. Të kuqtë do të vazhdonin më pas me dy fitore ku do të mposhtnin Kamzën e Kastriotin me po të njëjtin rezultat, atë 1-0, për të barazuar më pas pa gola me Laçin.

Tjetër dallim është edhe produktiviteti në linjën e sulmit, pasi Partizani do të shënonte vetëm 2 gola, ndërsa Tirana ka arritur të shënojë deri në këtë momënt plot 8 gola. E vetmja e përbashkët e Partizanit në sezonin kur u shpall kampion me Tiranën e këtij sezoni, është mbrojtja, me nga 1 gol të pësuar për të dy ekipet.

Pra, në këto llogari Tirana e Memës është në hapin e duhur për t’u shpallur kampion, por pa harruar që të kuqtë kanë pasur tre ndeshje në transfertë dhe vetëm një në shtëpi, ndërsa për bardheblutë është e anasjellta.

Partizani në 4 ndeshjet e para, sezoni 2018-2019

Skënderbeu-Partizani 1-0
Kamza-Partizani 0-1
Partizani-Kastrioti 1-0
Laçi-Partizani 0-0

Tirana në 4 ndeshjet e para, sezoni 2019-2020

Tirana-Luftëtari 3-0
Tirana-Teuta 0-0
Vllaznia-Tirana 0-2
Tirana-Skënderbeu 3-1

*Marrë te SportEkspres

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: