Connect with Us

Ekipi i tij fitoi në fund ndaj Lazios/ Berisha surprizon me mesazhin për Strakoshën

Seria A

Ekipi i tij fitoi në fund ndaj Lazios/ Berisha surprizon me mesazhin për Strakoshën

Publikuar

-

Edhe pse Lazio shënoi e para me anë të Immobile 17′, dhe e mbylli pjesën e parë në avantazh, Spali arriti të përmbyste rezultatin në pjesën e dytë, me golat e Petagna 62, dhe Kurtic 92′, duke marrë kështu një fitore të madhe në javën e tretë të Serie A. Protagonistë që nga minuta e parë në këtë ndeshje ishin edhe dy portierët kuqezinj, Etrit Berisha për Spalin dhe Thomas Strakosha për Lazion.

Përveç rivalitetit te kombëtarja, dy portierët në fjalë kanë qenë bashkë dhe te Lazio, por Berisha zgjodhi të largohej për shkak të minutave të pakta në dispozicion. Në përfundim të ndeshjes tone, 30-vjeçari tha se nuk ka inate apo mëri ndaj Lazios dhe se Strakoshën e konsideron mik.

“Lazio mbetet skuadër e madhe dha ka futbollistë të mirë. Në pjesën e parë vuajtëm, në të dytën dhamë shpirtin në fushë. Nuk ishte hakmarrje, nuk më intereson emri i ekipit përballë. Strakosha? U pamë në grumbullim, të dy donim të fitonim sot. Për mua mbetet mik i madh”, u shpreh Berisha. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE