Connect with Us

Kampionët bien sërish/ “Bobi” e lë Partizanin 4 pikë larg Tiranës

Sport

Kampionët bien sërish/ “Bobi” e lë Partizanin 4 pikë larg Tiranës

Publikuar

-

Laçi ka mposhtur Partizanin me rezultatin 1-0 në sfidën e vlefshme për javën e 4-t të Kategorisë Superiore, duke siguruar fitoren e parë në kampionat. Ishte Regi Lushkja, ai që vendosi sfidën me një gjuajte nga distanca në minutën e 60-të.

Me fitoren e sotme skuadra e Starovës u ngjit në kuotën e 4 pikëve, ndërkohë që të kuqtë mbeten në kuotën e 6 pikëve, 4 pikë më larg se Tirana kryesuese. Në sfidën e radhës Partizani do të presë Bylisin, ndërkohë që Laçi do të jetë mysafir në Vlorë ndaj Flamurtarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE