Connect with Us

Laçi-Partizani, formacionet zyrtare/ Lerda bën ndryshime të shumta

Sport

Laçi-Partizani, formacionet zyrtare/ Lerda bën ndryshime të shumta

Publikuar

-

Në vitet e fundit, ndeshja mes Laçit dhe Partizanit ka sjellë jo pak rezultate surprizë dhe ka qenë një takim i luftuar. Ashtu pritet të jetë edhe sot në Laç, aty ku dy skuadrat luajnë në kuadër të javës së katërt të Superiores.

Laçi vjen nga një formë jo e mirë pasi ka pësuar dy humbje dhe ka një barazim, duke synuar sot fitoren e parë. Nga ana tjetër, fitoret ndaj Flamurtarit dhe Luftëtarit kanë rikthyer besimin te Partizani dhe kërkojnë vazhdimësi. Sa i përket formacioneve, te Laçi është rikthyer Teko ndërkohë që nga ana tjetër mungojnë Kordeiro dhe Solomon, teksa jashtë është edhe Braun.

Formacionet:

Laçi: Stazhilla, Fangaj, Gjoni, Injatoviç, Diomgjoni, Deliu, shehu, Lushkja, Teko, Xhixha, Nuabueze
Trajner. Sulejman Starova

Partizani: Hoxha, Bitri, Boldor, Belica, Trashi, Kote, Mala, Telushi, Çinari, Bardhi, Asani
Trajner. Franko Lerda

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: