Connect with Us

Mbyllet java e katërt në Superiore/ Ja si ndryshon renditja (foto)

Sport

Mbyllet java e katërt në Superiore/ Ja si ndryshon renditja (foto)

Publikuar

-

Kategoria Superiore mbylli ditën e sotme javën e saj të katërt, dhe tabela e renditjes pëson sërish ndryshime. Rezultatet janë si më poshtë:

Tirana kryeson me 10 pikë, e vetme në vendin e parë, pas fitores me Skënderbeun, ndërkohë që në kuotën e 8 pikëve ndjek Teuta në vendin e dytë, që u ndal në një barazim me Vllazninë.

Kukësi u mund në Ballsh, dhe tani në vendin e tretë ka sërish 7 pikë, ndërkohë që është pikërisht Bylisi që shkon në vendin e katërt, me po kaq pikë sa verilindorët.

Partizani mbetet në vendin e pestë me 6 pikë, pasi u mund në Laç, ndërsa në kuotë të njëjtë pikësh është edhe Skënderbeu. Në vendin e shtatë renditet Vllaznia me 5 pikë, ndërsa Laçi mban vendin e tetë me 4 pikë.

Luftëtari mori fitoren e parë ndaj Flamurtarit në kampionat, dhe shkon në kuotën e 3 pikëve, por mbetet sërish në vendin e nëntë, ndërsa në krizë totale janë vlonjatët që mbyllin renditjen. Më poshtë, tabela e renditjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Video skandali/ Shikoni çfarë bëjnë tifozët në “Air Albania”

Publikuar

-

Nga

Një episod i shëmtuar u shënua para fillimit të supersfidës mes Tiranës dhe Skënderbeut që u zhvillua ditën e shtunë në stadiumin e ri Kombëtar “Air Albania”. Edhe pse bëhet fjalë për një impiant modern me kushte bashkohore, ku siguria është maksimale, një grup tifozësh nuk kanë nguruar për të lënë nam. Ata kanë prishur […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ngjarje e frikshme në derbin e madh të Rumanisë/ Video: Lojtari bie pa ndjenja pas ndërhyrjes horror

Publikuar

-

Derbi i Rumanisë mes Dinamos së Bukureshtit dhe Steauas për pak sa nuk u kthye në një dramë të vërtetë. Në fundin e pjesës së parë, Slavko Perovic (lojtar i Dinamos) ra pa ndjenja pas ndërhyrjes së ashpër të Iulian Cristea. Situata u bë alarmante menjëherë dhe në fushë u futën me shpejtësi dy ambulanca […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE