Connect with Us

Po shkëlqen në Bundesligë/ Sulmuesi i njohur: Te Barça më trajtonin keq

BundesLiga

Po shkëlqen në Bundesligë/ Sulmuesi i njohur: Te Barça më trajtonin keq

Publikuar

-

Në prag të përballjes në Champions League mes Dortmundit dhe Barcelonës, sulmuesi i verdhezinjve, Paco Alcacer, ka folur për kohën kur ishte lojtar i katalanasave dhe për trajtimin jo të mirë që i kanë bërë aty.

“Kam respekt për shumë njerëz atje. Shumë njerëz u sollën mirë me mua, por të tjerët u sollën shumë keq. Tifozët dhe shokët e skuadrës ishin të mirë. Por, sikur në çdo punë, nëse të besohet, ti jep më të mirën, nëse nuk të besohet, ti nuk e jep”, u shpreh Alcacer.

Sulmuesi spanjoll i referohet trajnerit aktual të Barcelonës, Ernesto Valverde, që nuk tregoi besim tek aftësitë e tij dhe thuajse nuk e aktivizonte fare. Me transferimin te Dortmundi, sulmuesi 26-vjeçar ka gjetur formën e tij më të mirë, duke shënuar dhe asistuar për shokët vazhdimisht. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Dortmundi me dy mungesa të mëdha kundër Interit

Publikuar

-

Borussia Dortmund ka udhëtuar pa dy nga lojtarët kryesorë në Milano, ku do të përballet nesër me Interin. Lideri i verdhezinjve, Marco Reus, do të mungojë në këtë ndeshje për shkak të një gjendjeje gripale. Ndërsa një mungesë tjetër e madhe është ajo e sulmuesit spanjoll, Paco Alcacer, i cili vuan nga një dëmtim i […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Pësoi goditje në zemër/ Bayerni njofton për gjendjen e yllit francez

Publikuar

-

Në seancën e djeshme stërvitore te Bayernit ndodhi një episod që i shqetësoi të gjithë. Mesfushori francez, Correntin Tolisso, pësoi një goditje në zemër dhe u dërgua me urgjencë në spital. 25-vjeçari e kaloi natën në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa sot Bayerni ka bërë të ditur gjendjen e francezit. Klubi bavarez e konfirmos […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

A do të jetë në Euro 2020, apo jo?/ Bayern dhe Gjermania mësojnë sa do të mungojë gjiganti i mbrojtjes

Publikuar

-

Bayern Munich dhe Gjermania marrin lajmin e keq. Niklas Sule i dëmtuar në ndeshjen e fundjavës ndaj Augsburg, do të humbë gjithë sezonin dhe Euro 2020, sipas lajmeve të fundit të mediave gjermane. 24-vjeçari dëmtoi ligamentin e gjurit të majtë dhe koha e rikuperimit është të paktën 7 muaj. Një humbje e madhe për bavarezët, […]

LEXO TE PLOTE