Connect with Us

Starova i bëri “gjëmën” Partizanit, por kapet keq me ish-futbollistin e Tiranës

Sport

Starova i bëri “gjëmën” Partizanit, por kapet keq me ish-futbollistin e Tiranës

Publikuar

-

Trajneri i Laçit, Sulejman Starova, në lidhje direkte te “Gol pas Goli” në Supersport, ka folur në lidhje me ndeshjen e luajtur ndaj Partizanit dhe fitoren e ngushtë 1-0… “Ishte një ndeshje e mirë nga ne, e përgatitur. Partizani është ekipi kampion dhe pretendent edhe këtë sezon! Patëm shumë raste, por nuk i shfrytëzuam. Këtu duhet të ndreqim diçka. Por, mos blini gazeta dhe mos shihni renditjen. Edhe ndaj Vllaznisë zhvilluam ndeshje të mirë, meritonim më shumë”.

Nevil Dede, analist në studio, e pyet pse Laçi u tërhoq shumë dhe i dha topin Partizanit. Starova reagon: “Pse u tërhoqa dhe i dhashë metra Partizanit? Ishte ndeshje që shihte e gjithë Shqipëria, duhej kujdes. Pastaj, kjo ndodhi në 10-12 minutat e fundit. Është normale kur kundërshtari kërkon golin. Më ofendoni kur thoni kështu! Nuk ka ilaç magjik, djemtë japin më të mirën”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Zyrtare/ Julian Ahmataj largohet nga stoli i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Julian Ahmataj nuk është më trajner i Tiranës, teksa humbja ndaj Kukësit ka rezultuar fatale, shkruan “Panorama Sport”. Në seancën e sotme, e cila është e para për bardheblutë në prag të derbit me Partizanin, ekipi u drejtua nga zv.trajneri Emanuel Egbo dhe përgatitësi atletik, Kosta Jani. Përveç Ahmatajt është larguar edhe ndihmësi i tij, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tramexani merr drejtimin e ekipit italian, gati akordi me ish-sulmuesin e kombëtares

Publikuar

-

Nga

Paolo Tramexani është trajneri i ri i Livornos. Ish-ndihmësi i De Biazit te Shqipëria ka nisur një aventurë të re, duke marrë drejtimin e skuadrës që militon në Serinë B. Lajmi konfirmohet nga mediat italiane, teksa raportohet se tekniku takoi sot familjen e presidentit Spinelli, teksa palët kanë arritur akordin zyrtar. Tramexani do të zbres […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Futbollisti i Bylisit “provokon” Partizanin para derbit: Po kërkoni babën?

Publikuar

-

Nga

Jemi futur në javën e derbit të kryeqytetit që do të zhvillohet ditën e premte në orën 19:00 në stadiumin e ri “Air Albania”, ku Partizani do të presë Tiranën, në supersfidën e vlefshme për javën e 15-të të Kategorisë Superiore. Jashtë atmosferës së zjarrtë dhe emocioneve speciale që të ofron derbi, nuk mund të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Reja: Kam ardhur në Shqipëri për rinvimin, ja pse u takuam sot me Dukën dhe trajnerët e tjerë

Publikuar

-

Nga

Edi Reja, do vazhdojë të qëndrojë në stolin e Kombëtares shqiptare të Futbollit. Prej ditësh emri i tij qarkullonte në mediat italiane, për të marrë drejtimin e Napolit, por ai i hodhi poshtë zërat se mund të lërë kombëtaren. Reja organizoj një takim në Tiranë, me të gjithë trajnerët e ekipeve zinxhir kuqezi dhe në […]

LEXO TE PLOTE