Connect with Us

Akuza të rënda ndaj tyre/ Arrestohen 12 tifozë ultras të Juventusit (foto)

Seria A

Akuza të rënda ndaj tyre/ Arrestohen 12 tifozë ultras të Juventusit (foto)

Publikuar

-

Autortietet italiane kanë arrestuar 12 liderë të grupeve Ultras të tifozërisë së Juventusit, pas një investigimi të policisë prej disa muajsh. “ANSA” raporton se ndër të arrestuarit janë të përfshirë anëtarë të grupeve të ultrasve të Juventusit, si ; ‘Drughi’ – ‘Tradizionale-Antichi’, ‘Viking’ dhe ‘Nucleo1985’.

Akuzat ndaj tyre janë vërtetë të rënda si lidhje me krimin, zhvatje, pastrim parash, shantazh dhe veprime të dhunshme.

Operacioni është i përfshirë në disa qytete të Italisë, si pjesë një aksioni të përbashkët për të luftuar edhe huliganizmin në futboll. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Buffon zbulon të vërtetën, ja pse vazhdon të luajë ende në këtë moshë

Publikuar

-

Në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Sampdorias, Gianluigi Buffon barazoi rekordin historik të Paolo Maldinit, për më shumë ndeshje të luajtura në Serie A. Në një intervistë të fundit për mediet italiane, 41-vjeçari zbulon se mund të luajë edhe sezonin e ardhshëm dhe arsyen evërtetë pse vazhdon ende të luaje, edhe pse është në […]

LEXO TE PLOTE