Connect with Us

Champions League/ PSG pa 3 futbollistët kryesorë ndaj Realit

Sport

Champions League/ PSG pa 3 futbollistët kryesorë ndaj Realit

Publikuar

-

PSG ka konfirmuar se Edinson Cavani dhe Kylian Mbappe do të mungojnë nesër në ndeshjen e parë të Champions League kundër Realit. Të dy lojtarët vuajnë nga dëmtimi dhe munguan në stërvitjen e sotme. Ata pritet të rikthehen në fushën e lojës në fundjavë në Ligue 1.

Po ashtu një mungesë e madhe në këtë supersfidë do të jetë edhe ajo e Neymar, braziliani është i pezulluar për shkak të ofendimeve ndaj arbitrit në ndeshjen e sezonit të kaluar, ku parisienët u eliminuan nga United në 1/16.

Mungesa e tre sulmuesve kryesorë do të jetë një shans i artë për Mauro Icardin për ta nisur ndeshjen nga minuta e parë kundër “Los Blancos”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: