Connect with Us

Formacioni më i mirë i javës së katërt/ A jeni dakord?

Sport

Formacioni më i mirë i javës së katërt/ A jeni dakord?

Publikuar

-

Java e katërt e Superiores është mbyllur dhe janë mësuar të gjitha verdiktet. “Sport Ekspres” ju sjellë më poshtë edhe formacionin më të mirë, ku duket dallimi i lojtarëve të Tiranës, pas asaj fitore në kryendeshjen ndaj Skënderbeut me rezultatin 3-1.

Në portë nuk ka shumë diskutime, ku Stazhilla ka kryer shumë pritje të bukura për të mbajtur portën e paprekur, ndërsa kulmoi edhe me një mrekulli në minutat e fundit ndaj Partizanit. Sa i përket mbrojtjes, ajo rreshtohet me katër.

Hoxhallari ishte njeriu që ndihmoi së tepërmi në suksesin ndaj Skënderbeut, madje edhe duke tundur rrjetën. Malota nga krahu tjetër vazhdon të jetë një digë në mbrojtje, me shkodranët që nuk pësojnë edhe me 10 lojtarë. Një paraqitje pozitive edhe për Ignajtovic ndaj Partizanit, ndërsa veçohet edhe Ymeralilaj që arriti të ndalte Kristal Abazajn.

Sa i përket mesfushës, nuk ka shumë dyshime. Në të bën pjesë heroi i Luftëtarit me dy gola të shënuara, Realdo Fili, por edhe Limaj dhe Lushkaj që kanë shënuar përkatësisht me Kukësin dhe Laçin.

Redon Xhixha i ka ndihmuar shumë kurbinasit në aksionet sulmuese, duke qenë problem konstant për mbrojtjen e të kuqëve. Ndërkohë sulmi përmbyllet me Ngon dhe Cobbinah, që kanë shkëlqyer ndaj korçarëve.

*Marrë te SportEkspres

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Zyrtare/ Julian Ahmataj largohet nga stoli i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Julian Ahmataj nuk është më trajner i Tiranës, teksa humbja ndaj Kukësit ka rezultuar fatale, shkruan “Panorama Sport”. Në seancën e sotme, e cila është e para për bardheblutë në prag të derbit me Partizanin, ekipi u drejtua nga zv.trajneri Emanuel Egbo dhe përgatitësi atletik, Kosta Jani. Përveç Ahmatajt është larguar edhe ndihmësi i tij, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tramexani merr drejtimin e ekipit italian, gati akordi me ish-sulmuesin e kombëtares

Publikuar

-

Nga

Paolo Tramexani është trajneri i ri i Livornos. Ish-ndihmësi i De Biazit te Shqipëria ka nisur një aventurë të re, duke marrë drejtimin e skuadrës që militon në Serinë B. Lajmi konfirmohet nga mediat italiane, teksa raportohet se tekniku takoi sot familjen e presidentit Spinelli, teksa palët kanë arritur akordin zyrtar. Tramexani do të zbres […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Futbollisti i Bylisit “provokon” Partizanin para derbit: Po kërkoni babën?

Publikuar

-

Nga

Jemi futur në javën e derbit të kryeqytetit që do të zhvillohet ditën e premte në orën 19:00 në stadiumin e ri “Air Albania”, ku Partizani do të presë Tiranën, në supersfidën e vlefshme për javën e 15-të të Kategorisë Superiore. Jashtë atmosferës së zjarrtë dhe emocioneve speciale që të ofron derbi, nuk mund të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Reja: Kam ardhur në Shqipëri për rinvimin, ja pse u takuam sot me Dukën dhe trajnerët e tjerë

Publikuar

-

Nga

Edi Reja, do vazhdojë të qëndrojë në stolin e Kombëtares shqiptare të Futbollit. Prej ditësh emri i tij qarkullonte në mediat italiane, për të marrë drejtimin e Napolit, por ai i hodhi poshtë zërat se mund të lërë kombëtaren. Reja organizoj një takim në Tiranë, me të gjithë trajnerët e ekipeve zinxhir kuqezi dhe në […]

LEXO TE PLOTE