Connect with Us

Ibrahimovic çmend gjithë stadiumin/ Ja çfarë ka bërë në ndeshjen e fundit (video)

Sport

Ibrahimovic çmend gjithë stadiumin/ Ja çfarë ka bërë në ndeshjen e fundit (video)

Publikuar

-

Zlatan Ibrahimovic nuk njeh moshë, suedezi është si puna e verës, sa më e vjetër aq më e mirë. LAGgalaxy fitoi në mëngjesin e sotëm 7-2 ndaj Sporting Kansas City, duke hedhur një hap të sigurt drejt fazës play-off.

Protagonisti i ndeshjes së sotme ishte padyshim Zlatan Ibrahimovic, me 3 golëshin e shënuar, duke treguar edhe njëherë tjetër që është një lojtar që bën diferencën në MLS, pavarësisht moshës. Këtë sezon, Ibarahimovic ka shënuar 26 gola deri tani, vendi i parë mbahet nga Carlos Vela, me 28 gola.

Me një Ibrahimovic në super formë, LA galaxy është favoriti kryesor për të fituar titullin kampion. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE