Connect with Us

Java e 5-të e Superiores e gjitha pa drita/ Zbuloni kur luan ekipi juaj i preferuar

Sport

Java e 5-të e Superiores e gjitha pa drita/ Zbuloni kur luan ekipi juaj i preferuar

Publikuar

-

FSHF ka përcaktuar kalendarin e javës së pestë të Superiores, që do të luhet në dy ditë dhe e gjitha nën dritën e diellit. Problemet që kanë disa stadiume me impiantet e ndriçimit, e ndërsa disa të tjerë nuk kanë fare, kanë detyruar FSHF-në të marrë një vendim të tillë.

Supersfida e kësaj jave është ajo mes Tiranës dhe Kukësit, që sigurisht do të kishte më shumë lezët nëse do të luhej nën dritën e prozhektorëve, por jo. Kjo sfidë do të luhet në orën 16:00, ashtu si të gjitha sfidat e tjera të kësaj jave.

E shtunë 16:00

Kukësi-Tirana
Partizani-Bylis
Skënderbeu-Teuta

E diel 16:00
Vllaznia-Luftëtari
Flamurtari-Laçi

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Zyrtare/ Julian Ahmataj largohet nga stoli i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Julian Ahmataj nuk është më trajner i Tiranës, teksa humbja ndaj Kukësit ka rezultuar fatale, shkruan “Panorama Sport”. Në seancën e sotme, e cila është e para për bardheblutë në prag të derbit me Partizanin, ekipi u drejtua nga zv.trajneri Emanuel Egbo dhe përgatitësi atletik, Kosta Jani. Përveç Ahmatajt është larguar edhe ndihmësi i tij, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tramexani merr drejtimin e ekipit italian, gati akordi me ish-sulmuesin e kombëtares

Publikuar

-

Nga

Paolo Tramexani është trajneri i ri i Livornos. Ish-ndihmësi i De Biazit te Shqipëria ka nisur një aventurë të re, duke marrë drejtimin e skuadrës që militon në Serinë B. Lajmi konfirmohet nga mediat italiane, teksa raportohet se tekniku takoi sot familjen e presidentit Spinelli, teksa palët kanë arritur akordin zyrtar. Tramexani do të zbres […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Futbollisti i Bylisit “provokon” Partizanin para derbit: Po kërkoni babën?

Publikuar

-

Nga

Jemi futur në javën e derbit të kryeqytetit që do të zhvillohet ditën e premte në orën 19:00 në stadiumin e ri “Air Albania”, ku Partizani do të presë Tiranën, në supersfidën e vlefshme për javën e 15-të të Kategorisë Superiore. Jashtë atmosferës së zjarrtë dhe emocioneve speciale që të ofron derbi, nuk mund të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Reja: Kam ardhur në Shqipëri për rinvimin, ja pse u takuam sot me Dukën dhe trajnerët e tjerë

Publikuar

-

Nga

Edi Reja, do vazhdojë të qëndrojë në stolin e Kombëtares shqiptare të Futbollit. Prej ditësh emri i tij qarkullonte në mediat italiane, për të marrë drejtimin e Napolit, por ai i hodhi poshtë zërat se mund të lërë kombëtaren. Reja organizoj një takim në Tiranë, me të gjithë trajnerët e ekipeve zinxhir kuqezi dhe në […]

LEXO TE PLOTE