Connect with Us

“Para nga qielli për tifozët”/ Klubi amerikan shpërndan 10 mijë dollarë

Sport

“Para nga qielli për tifozët”/ Klubi amerikan shpërndan 10 mijë dollarë

Publikuar

-

Mund të jenë ndër tifozët më të lumtur ata të Las Vegas Lights, klub i kategorive inferiore në Amerikë, që ka vendosur të aplikojë një mënyrë krejt të veçantë për të bërë lajm dhe forcuar lidhjen me fansat.

Las Vegas Lights u hodhi tifozëve të tij 10 mijë dollarë nga një helikopter, gjatë pushimit të një ndeshjeje të dielën e kaluar. 200 tifozë të përzgjedhur që më parë nga klubi, qëndruan në fushë pranë maskotës së skuadrës, ndërsa kartëmonedhat jeshile ju hidheshin nga një helikopter që po fluturonte mbi “Cashman Field”.

Ky event i njohur si hedhja e parave, po bëhet një traditë, duke qenë se i njëjti operacion u organizua dhe vitin e kaluar. Las Vegas Lights renditet në vendin e 14 mes 18 skuadrave që përbëjnë Konferencën e Perëndimit në United States League.

Para nga qielli

"Para nga qielli për tifozët", klubi amerikan shpërndan 10 mijë dollarë

Gepostet von Super Sport Albania am Montag, 16. September 2019

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Interi është në luftë për titullin, Conte iu kërkon drejtuesve kampionin e botës në merkaton e janarit

Publikuar

-

Conte është i pakënaqur me grupin e lojtarëve që ka në dispozicion, ndaj Interi është vënë në ndjekje të një sulmuesi i cili garanton gola në merkaton e janarit. Conte dëshiron një goleador për të t’i dhënë shansin Lautaro Martinezit dhe Romelu Lukakut të pushojnë sado pak. Sipas “Gazzetta dello Sport”, Interi është i gatshëm […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani dhe Interi në garë të fortë për futbollistin shqiptar

Publikuar

-

Granit Xhaka duket se ka përfunduar në merkato pas asaj situate të krijuar me tifozët e klubit të Arsenal. Ndërkohë që trajneri Unai Emeri i hoqi shiritin e kapitenit dhe e pranoi se mesfushori mund të mos e përfaqësoj sërish fanellën e topçinjve. Kështu, në merkaton dimërore priten të reja nga Xhaka. Futbollisti shqiptar ka […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E keqja nuk ka fund te Napoli, lojtari më në formë bën me dhimbje koke Ancelottin

Publikuar

-

E keqja nuk ka fund këtë sezon tek skuadra e Napolit. Ishte lojtari më në formë në ndeshjet e fundit për të kaltrit, por Arkadiuz Milik duket se është ndalur sërish për një dëmtim muskulor dhe këtë herë nuk dihen kohët e rikuperimit. Sulmuesi u la pushim në ndeshjen ndaj Genoas, për të rikuperuar dhe […]

LEXO TE PLOTE