Connect with Us

Sarri me dhimbje koke/ Merr lajmin e hidhur për Champions League

Seria A

Sarri me dhimbje koke/ Merr lajmin e hidhur për Champions League

Publikuar

-

Lajme aspak të mira për Sarrin dhe Juventusin, në prag të ndeshjes së parë në Champions League ndaj Atletico Madrid.

Sikur të mos mjaftone mungesa e Chiellinit, që pritet të rikthehet në muajin mars të vitit të ardhshëm, në ndeshjen e fundit kundër Fiorentinës, Juventusi ka marrë tre goditje të rënda.

Douglas Costa, Pjanic dhe Danilo, të tre lanë fushën e lojës para kohe për shkak dëmtimi dhe pritet të mungojnë në ndeshjen e parë të Champions League. Por makthi i “Zonjës” nuk mbaron me kaq, edhe Gonzalo Higuainka ka shfaqur probleme pas një goditjeje që mori në kofshë ndaj Fiorentinës dhe është në dyshim për supersfidën ndaj Atletico Madridit. Në rast se nuk do të luajë Higuain, nga minuta e parë do ta nisë një tjetër argjentinas, Paolo Dybala.

Përveç këtyre, në infermieri gjendet edhe Mattia De Sciglio. Aksuh nuk do të donte të ishte në vendin e Sarrit në këtë rast, ku një pjesë e mirë e ekipit është e dëmtuar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: