Connect with Us

Video: Plas skandali i radhës në Itali/ Lukakun mund ta ndalësh vetëm me banane

Seria A

Video: Plas skandali i radhës në Itali/ Lukakun mund ta ndalësh vetëm me banane

Publikuar

-

Racizmi është kthyer në një plagë të madhe në futbollin e sotëm. Anglia dhe Italia janë dy nga vendet që e vuajnë më shumë këtë problem, që është jo vetëm në shkallët e stadiumeve por edhe në studiot televizive.

Luciano Passirani, një bashkëpunëtor (analist sportiv) i “TopCalcio24”, mbrëmë ka tejkaluar çdo kufi me gjuhën e tij të përdorur ndaj sulmuesit belg, Romelu Lukaku, me apo pa dashje.

“Nëse shkon një për një me të, ai do të të vrasë. E vetmja mënyrë për ta ndalur është t’i japësh 10 banane për t’i ngrënë”, u shpreh Passirani. Një koment i tillë nuk u prit aspak mirë, madje drejtori i televizionit ku jepet ky emision kërkoi falje publike, por dëmi u bë.

Lukaku ka qenë viktimë e fyerjeve raciste edhe në ndeshjen kundër Cagliarit, pak javë më parë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Buffon zbulon të vërtetën, ja pse vazhdon të luajë ende në këtë moshë

Publikuar

-

Në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Sampdorias, Gianluigi Buffon barazoi rekordin historik të Paolo Maldinit, për më shumë ndeshje të luajtura në Serie A. Në një intervistë të fundit për mediet italiane, 41-vjeçari zbulon se mund të luajë edhe sezonin e ardhshëm dhe arsyen evërtetë pse vazhdon ende të luaje, edhe pse është në […]

LEXO TE PLOTE