Connect with Us

Wanda trazon sërish ujërat për Icardin/ Në janar mund të ketë surpriza

Seria A

Wanda trazon sërish ujërat për Icardin/ Në janar mund të ketë surpriza

Publikuar

-

Edhe pas huazimit të Mauro Icardit te PSG-ja, bashkëshortja dhe agjentja e tij, Wanda Nara, nuk heq dorë nga deklaratat e bujshme. Argjentinasi është huazuar të gjiganti francez me të drejtë blerjeje në fund të sezonit për 65-70 milionë euro, por deklarata e fundit e Wanda-s në studion e emisionit “Tiki-Taka”, ka trazuar sërish uëjrat.

“Napoli i ka ruajtur paratë që duhej të shpenzonte për Icardin, janë akoma në kasafortë. Ndoshta në janar mund të ketë surpriza”, tha Nara.

Napoli insisistoi shumë gjatë verës për të transferuar Icardin, por ky i fundit e refuzoi, ashtu si dhe Romën, pasi në Serie A do të transferohej vetëm te Juventusi. Në anën tjetër, “Zonja” ka shfaqur interes për argjentinasin, por nuk ofron më shumë se 40 milionë euro, oferta është refuzuar direkt nga klubi zikaltër.

Nisur edhe nga deklarata e fundit e Wanda-s, tani presim se çfarë do të ndodhë në merkaton e janarit. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Nuk i do më milionat e Kinës/ Futbollisti i njohur kërkon rikthimin në Europë

Publikuar

-

Marek Hamsik është lodhur pas vetëm një viti nga aventura e tij në Kinë. Ish-kapiteni i Napolit, aktualisht pjesë e Dalian Yifang, skuadër që drejtohet nga spanjolli Rafael Benitez, nuk ndihet më i lumtur në kontinentin aziatik dhe po mendon seriozisht rikthimin në Europë. As milionat e shumta që po merr në Kinë nuk kanë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Video/ Ronaldo lë me “gisht në gojë” gazetarët në konferencën e shtypit

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo ka dalë në konferencë për shtyp një ditë para ndeshjes në Champions League ndaj Lokomotiv Moskës. Portugezi është pyetur për gjithçka, për 701 golat në karrierë, për marrëdhënien me Sarrin, objektivat me Juventusin, “Topin e Artë”, të ardhmen, për gjithçka tjetër përveç kundërshtarit të nesërm në Champions League, Lokomotiva e Moskës. Sigurisht, që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Më mirë Topi i Artë, apo Championsi me Juventusin?/ Cristiano Ronaldo flet troç

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo ka dalë sot në konferencën për shtyp, në prag të ndeshjes në Champions League, mes Juventusit dhe Lokomotivës së Moskës. Ndër të tjera, portugezi foli për ndryshimin mes Allegrit dhe Sarrit, “Topin e Artë”, si dhe të ardhmen. Sarri vs. Allegri- “Më pëlqen mënyra si Sarri dëshiron të luajë. Me të kemi më […]

LEXO TE PLOTE
Të Fundit
Lajme të Rekomanduara:
Kumbulla i ka lënë të gjithë me gojë hapur/ Tani e kërkon edhe Juventusi

Marash Kumbulla është në rrugë të mbarë. Një ditë më parë Hellas Verona u mposht nga Napoli dhe mbrojtësi i Shqipërisë ishte titullar, bashkë me...

Trajner i ri, avaz i vjetër/ Milani e pëson në fund nga Lecce

Edhe pse shumë afër fitores, Milani u surprizua në fund kur mbrojtësi i Lecce-s barazoi shifrat 2-2. Kjo ishte ndeshja e parë për trajnerin e...