Connect with Us

Zyrtare/ De Gea merr vendimin e bujshëm për karrierën e tij

Premier Liga

Zyrtare/ De Gea merr vendimin e bujshëm për karrierën e tij

Publikuar

-

David de Gea iu ka dhënë fund dilemave për të ardhmen e tij, pasi ka rinovuar me Man. United deri në vitin 2023, me opsion rinovimi edhe për një vit tjetër.

28-vjeçari u transferua te United në vitin 2011 nga Atl. Madrid dhe deri tani ka luajtur në 367 ndeshje për “Djajtë e Kuq”.

Me kontratën e re, portieri spanjoll bëhet një nga futbollistët më të paguar në Premier League dhe jo vetëm. Ai do të paguhet 13 milionë paundë në sezon, diferencë e madhe nga kolegët e tij portierë.

“Ka qenë privilegj të kaloj tetë vite te ky klub i shkëlqyer dhe mundësia për ta vazhduar karrierën edhe më tej te Manchester United, është me të vërtetë nder për mua. Që kur kam ardhur, nuk e kam imagjinuar se do të luaja mbi 350 ndeshje për këtë klub. Tani e ardhmja ime është zgjidhur dhe gjithçka dua është të ndihmoj ekipin për të fituar trofe. Së bashku mund t’ia dalim”, tha De Gea. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: