Connect with Us

Champions League/ Ja kush janë golashënuesit më të mirë në histori

Sport

Champions League/ Ja kush janë golashënuesit më të mirë në histori

Publikuar

-

E përditshmja spanjolle “AS” ka publikuar golashënuesit më të mirë në historinë e Champions League, duke qenë se ky kompeticion për këtë sezon fillon ditën e sotme.

Përveç trofeut, një rëndësi të veçantë në këtë kompeticion merr edhe gara për golashënuesin më të mirë, që vitet e fundit është dominuar nga dyshja Ronaldo-Messi. Portugezi dhe argjentinasi janë dy lojtarët e vetëm që kanë shënuar mbi 100 gola, duke lënë ndjeshëm pas emra të tjerë të mëdhenj si Raul, Shevchenko, Di Stefano apo i madhi Eusebio.

Kjo është lista e plotë më golashënuesit më të mirë të Champions League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“S’mund t’iu thuash Bregut apo Gripshit të luajnë pa…”, Enea Koliç bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Enea Koliçi e mbylli sezonin e shkuar si një ndër portierët me performancën më pozitive edhe pse skuadra e Flamurtarit nuk po notonte në pishinën me para, gjatë periudhës së verës ofertat nuk munguan në drejtim të 33-vjeçarit, i cili në fund zgjodhi klubin më të sukseshëm të dekadës së fundit në Shqipëri, Skënderbeun. Nuk […]

LEXO TE PLOTE