Connect with Us

E jashtëzakonshme/ Video: 19-vjeçari shënon 3 gola në pjesën e parë në Champions League

Sport

E jashtëzakonshme/ Video: 19-vjeçari shënon 3 gola në pjesën e parë në Champions League

Publikuar

-

Salzburgu po fiton në fushën e vetë me rezultatin e thelle 5-1 ndaj belgëve të Genk, në 45 minutat e para në ndeshjen e vlefshme për grupin E në Champions League.

Përveç faktit që janë shënuar 6 gola në 45 minuta, ajo që tërheq vëmendjen më shumë është qe 3 nga këto gola janë shënuar nga një 19-vjeçar, Erling Haland. Norvegjezi i Salzburg ka forcën dhe maturinë e një sulmuesi 28 apo 30 vjeçar.

Haland bëhet futbollisti i tretë që shënon në dy minutat e para të një ndeshje në Champions League që në debutimin e tij, pasi dikur e kanë bërë Andreas Moller në vitin 1995 dhe Eliaquim Mangala në 2009. /CNA.al

https://streamable.com/bdkuk

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: