Connect with Us

E kërkonte Shqipëria prej kohësh/ Ylli i madh i dalë nga Bayerni, zgjedh Kosovën

Sport

E kërkonte Shqipëria prej kohësh/ Ylli i madh i dalë nga Bayerni, zgjedh Kosovën

Publikuar

-

Meritan Shabani duket se e ka marrë vendimin sa i përket përfaqësueses që do të ketë në të ardhmen. Futbollisti i rritur në akademinë e Bayernit, u largua në merkaton e verës për të shkuar tek të rinjtë e Wolves.

Shqipëria e ka kërkuar prej kohësh këtë lojtar dhe ka qenë shumë pranë tij. Por Shabani do të përfaqësoj Kosovën, për të mbetur sërish në trevën shqiptare. Kjo është ajo që raporton “Indeksionline”, ndërsa alarmin e kishte dhënë edhe presidenti i FFK-së, Agim Ademi.

Sipas këtij të fundit, dardanët po përgatisnin pasaportat për disa lojtarë të rinjë që pritej t’i bashkoheshin Kosovës gjatë muajve të ardhshëm. Mes tyre ka shumë gjasa që të gjendet edhe emri i Meritan Shabanit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kukësi reagon për tërheqjen e Safet Gjicit: Mbetet president nderi, ja kush do e drejtojë tani klubin

Publikuar

-

Nga

Deklarata e sotme e Safet Gjicit se nuk është më pjesë e strukturave drejtuese të klubit verilindor, ka krijuar jo pak dyshime mbi atë që tashmë është zyrtarisht drejtuesi i ri i klubit. Dilemat janë zgjidhur nga verilindorët, të cilët nëpërmjet një deklarate, vetëm kanë sqaruar se tashmë Safet Gjici ishte vetëm një “president nderi”. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Orges Shehi jep gjen zgjidhjen: Ja çfarë duhet të bëjnë ekipet e Superligës në këtë merkato janari

Publikuar

-

Nga

I ftuar në studion e emisionit “Sport News Plus”, të moderatores Daljana Sejdia, në televizionin “News 24”, ish-trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi, foli në lidhje me lëvizjet që kanë bërë klubet e Superiores në merkaton e janarit, duke u shprehur: “Klubet në janar nuk mund të gjejnë lojtar cilësor. Ndonjë klub i mirë, mund ta […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Fitore e vuajtur për Barcelonën, goli i Messit duhet shijuar disa herë

Publikuar

-

Barcelona mori një fitore të vujatur 1-0 ndaj Granada-s në “Camp Nou”, për javën e 20-të të La Ligës. Quique Setien e nis kështu me këmbë të mbarë aventurën te katalanasit. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 75′, pas një aksioni perfekt të katalanasve dhe finalizimit të bukur të Leo Messit. […]

LEXO TE PLOTE