Connect with Us

E rëndë/ Video: 3 futbollistë goditen nga rrufeja gjatë ndeshjes

Sport

E rëndë/ Video: 3 futbollistë goditen nga rrufeja gjatë ndeshjes

Publikuar

-

Rrufetë janë bërë shkak i një episodi të pakëndshëm në një ndeshje futbolli amatore në Xhamajkë. Plot 3 futbollistë u goditen nga shkarkimi i energjisë në tokë, duke shkaktuar frikë dhe ankth në fushën e blertë.

Kushtet atmosferike të papërshtatshme u reflektuan edhe në fushën e blertë, me gjyqtarin Karl Tyrell, që u detyrua të ndalojë lojën për t’iu ardhur në ndihmë futbollistëve të tronditur.

Ngjarja e rëndë ndodhi në një ndeshje amatore mes shkollave, ku përballeshin Wolmer’s Boys dhe Kolegjit Jamaica (JC). Lojtari i Kolegjit të Xhamajkës, Terrence Francis, së bashku me Dwayne Allen të Wolmer’s, u goditen nga rrufeja, teksa më pas u dërguan në spital. Sipas mediave, futbollistët ndodhen në spital jashtë rrëzikut për jetën.

View this post on Instagram

The moment when lightning struck the pitch during JC v. Wolmers. 🙏🙏🙏

A post shared by Island Sports Network (@islandsportsnet) on

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Reja i zhgënjyer: Ja çfarë nuk më pëlqeu sonte te ekipi

Publikuar

-

Nga

Edi Reja, trajneri i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas ndeshjes duke thënë: Barazimi ndaj Andorrës? “Nuk mund të jemi të kënaqur me këtë ndeshje që kemi bërë. Nuk më pëlqeu qëndrimi i disa lojtëreve në fushë, nuk më pëlqeu loja, por as rezultati”. Golat e pësuar? “Sot u treguam mëndjelehtë, na vuri në vështirësi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Balaj: E pabesueshme të të shënojë Andorra dy gola

Publikuar

-

Nga

Bekim Balaj, sulmuesi i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, dhe është shprehur shumë i zhgënjyer për barazimin ndaj Andorrës, ku sipas tij duhet të ishte bërë më shumë. “Sigurisht që mund të bënim shumë më tepër. Nuk duhej ky barazim në shtëpi. Ndeshja nisi mirë, shënuam shpëjt. Por të vjen keq që morëm […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminatore Euro 2020: Anglia dhe Portugalia shpartallojnë kundërshtarët, Franca fiton me përmbysje

Publikuar

-

Portugalia ka shpartalluar Lituaninë me rezultatin tenistik 6-0 në Estadio Algarve të Faro/Loule. Kampionët në fuqi të Europës kanë shfaqur një formë fantastike në shtëpi duke hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për kualifikimin. Megjithatë, lufta me Serbinë do të jetë e fortë teksa edhe ballkanasit e kanë fituar sfidën e tyre ndaj Luksemburgun me […]

LEXO TE PLOTE