Connect with Us

“Idhulli” i tifozëve të Dortmundit humbet mundësinë e artë/ Ter Stegen iu tregon kolegëve të tij si pritet penalltia

Sport

“Idhulli” i tifozëve të Dortmundit humbet mundësinë e artë/ Ter Stegen iu tregon kolegëve të tij si pritet penalltia

Publikuar

-

Marco Reus ka shpërdoruar mundësinë e artë për të kaluar Dortmudin në avantazh në ndeshjen që po luhet tani ndaj Barcelonës.

Ishte anglezi Jadon Sancho që u pengua brenda zonës dhe arbitri akordoi penallti, por idhulli i tifozëve vendas, Marco Reus, nuk arrin të mposhtë dot Marc-André ter Stegen, shokun e tij të kombëtares.

Portier gjerman i Barcelonës bëri një super pritje duke treguar kështu edhe njëherë tjetër vlerat e tij dhe jo më kot konsiderohet si një nga 2-3 më të mirët në botë për momentin./CNA.al

https://twitter.com/i/status/1174055925977501696

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

As Bayern dhe as Barcelona/ Zbulohet destinacioni i ri i Coutinhos

Publikuar

-

Philippe Coutinho është duke menduar për destinacionin e tij të radhës, pasi raportohet se Bayern Munich ka vendosur t’i japë fund aventurës mes brazilianin. Sipas “Bild”, klubi bavarez ka vendosur të mos ushtrojë opsionin për blerjen e futbollistit në pronësi të Barcelonës. Në fakt, Coutinho është përfolur fuqishëm për një rikthim të mundshëm në Premier […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Në gjurmët e Odise Roshit, talenti i Flamurtarit transferohet në Serinë B

Publikuar

-

Nga

Para një dekade Flamurtari “peshkonte” në Fier një emër si Odise Roshi, i cili tek Apolonia nuk gjente hapësirë, por impresionoi drejtuesit e Flamurtarit në një miqësore. Më pas dihet si shkoi karriera e Roshit, i cili prej vitesh është një lojtar kyç edhe në kombëtare. Ndoshta në të ardhmen një histori të ngjashme do […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sfida ndaj Partizanit në “Air Albania”, Kukësi bën njoftimin e rëndësishëm

Publikuar

-

Nga

Kukësi do të përballet ditën e diel ndaj Partizanit, në supersfidën e javës së 19-të të Kategorisë Superiore. Ashtu siç është njoftuar kjo përballje do të zhvillohet në orën 19:00, në stadiumin e ri Kombëtar, “Air Albania”. Ndërkohë së fundmi, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, klubi verilindor ka bërë me dije se ka venë […]

LEXO TE PLOTE