Connect with Us

Ndërhyn CAS/ PSG nuk e priste, merret vendimi i papritur për Neymarin

Sport

Ndërhyn CAS/ PSG nuk e priste, merret vendimi i papritur për Neymarin

Publikuar

-

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) i ka dhënë sot PSG-së një lajm të mirë në lidhje me dënimin e Neymar. Në sezonin e kaluar të Champions League, në fazën e 1/16, Neymar edhe pse ishte në tribunë u dënua me 3 ndeshje pezullim në këtë kompeticion për shkak të fyerjeve ndaj arbitrit, kur u eliminuan nga Man. United.

CAS ka vendosur që t’ia zvogëlojë dënimin sulmuesit brazilian, nga 3 ndeshje në dy. Në këtë mënyrë, Neymar do të mungojë në ndeshjen e nesërme kundër Realit dhe atë të 1 tetorit kundër Galatasarayt. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Realit i sos durimi, largon dy dështakët e mëdhenj

Publikuar

-

Merkato e janarit për Real Madrid është fokusuar vetëm në largimin e lojtarëve që nuk janë në planet e Zidane. Në dyshim mbetet e ardhmja e James Rodriguez ndërsa të sigurtë do të jenë largimet e Mariano dhe Brahim Diaz. Për të parin ka disa oferta nga Italia dhe Portugalia dhe paga e tij e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Çmendet” Juventusi, ofron 3 futbollistë për të marrë në skuadër talentin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Talenti shqiptar, Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, teksa do të transferohet te 23-vjeçarëve bardhezinj të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tare në aksion, drejtori i Lacios punon në fshehtësi për të rrëmbyer yllin e Kombëtares

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht se mediat italiane, raportojnë se Marash Kumbulla ka arritur një akord paraprak me Interin, për t’u transferuar në verë, drejtori i Lacios, Igli Tare është duke punuar në fshehtësi për të rrëmbyer talentin shqiptar. Mbrojtësi i Kombëtares shkëlqeu në pjesën e parë të sezonit me fanellën e Veronës dhe pavarësisht moshës 19-vjeçare apo se […]

LEXO TE PLOTE