Connect with Us

Nga Artan Hoxha/ Olayinka plotësoi dëshirën e tifozëve shqiptarë

Sport

Nga Artan Hoxha/ Olayinka plotësoi dëshirën e tifozëve shqiptarë

Publikuar

-

Surpriza më e madhe e natës së parë të Champions League ishte barazimi mes Interit dhe Slavia Prague. Golin e avantazhit për miqtë e shënoi një emër i dalë nga futbolli shqiptar, Peter Olayinka. Nigeriani e ka nisur karrierën te Bylis në moshën 18-vjeçare dhe më pas u transferua te Skënderbeu, ku shkëlqeu në Kupat e Europës.

Gazetari Artan Hoxha nuk mund të rrinte pa i dedikuar një status futbollistit që e nisi karrierën në Mallakastër dhe sot luan dhe shënon në Champions League, ndaj një ekipi historik si Interi.

Ja postimi i plotë i Hoxhës

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Guindo titullar, bardheblutë nuk ndryshojnë, ja formacionet zyrtare në Bylis-Tirana

Publikuar

-

Nga

Do të luhet në “Adush Muça” të Ballshit sfida mes Bylisit dhe Tiranës e vlefshme për javën e 9-të të Kategorisë Superiore. Vendasit e Dovedan vijnë në këtë përballje, pas barazimit në transfertë ndaj Luftëtarit, ndërkohë që kryeqytetasit mposhtën Laçin me rezultatin 2-1. Në 8 javë kampionat ballshiotët kanë arritur të sigurojnë 13 pikë, ndërkohë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Laçi-Teuta, formacionet zyrtare/ Shkëmbi dhe Cungu luajnë me më të mirët

Publikuar

-

Nga

Laçi dhe Teuta luajnë ditën e sotme një nga sfidat më të rëndësishme të javës së nëntë në Superiore. Në stadiumin e qytetit të Laçit, Cungu luan ndeshjen e tij të dytë në drejtimin e kurbinasve, pasi u mund në debutim nga Tirana. Bardhezinjtë kërkojnë pikë, edhe pse pret ekipin që kryeson Superioren. Nga ana […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Kukësi-Luftëtari/ Zbulohen formacionet zytare, Duro ndryshon skemë

Publikuar

-

Nga

Kukësi dhe Luftëtari luajnë mes tyre sfidën e vlefshme për javën e nëntë në Kategorinë Superiore. Teksa gjendet në presion dhe në një krizë rezultatesh, trajneri Shpëtim Duro vjen me skemën 3-5-2 ndaj gjirokastritëve, në ndeshjen që luhet në “Roza Haxhiu” të Lushnjës. Nga ana tjetër, në nevojë për pikë është edhe Luftëtari. Trajneri Marantas […]

LEXO TE PLOTE