Connect with Us

Pak ditë më parë u largua nga Kombëtarja/ Migjen Basha befason me klubin e ri

Kombëtare

Pak ditë më parë u largua nga Kombëtarja/ Migjen Basha befason me klubin e ri

Publikuar

-

Migjen Basha nuk po kalon një periudhë të artë te skuadra e Arisit të Selanikut. Mesfushori shqiptar nuk ka qenë pjesë e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri skuadrës për tre ndeshjet e fundit, ndërsa në mediat greke qarkullon lajmi se për 32-vjeçarin ka një ofertë nga Kontinenti i largët, konkretisht në Australi.

Emri i klubit që kërkon shërbimet e Bashës nuk bëhet i ditur, ndërsa duke parë situatën në lidhje me aktivizimin te skuadra e Arisit, Basha mund të jetë duke e konsideruar si mundësi.

Ndërkaq, pak kohë më parë, mesfushori njoftoi edhe tërheqjen nga Kombëtarja, teksa u shpreh se ka ardhur momenti për t’i lënë më shumë hapësira të rinjve.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kombëtare

Duka: Reja do rinovojë kontratën, ja kur do jetë gati “Arena Kombëtare”

Publikuar

-

Nga

Armand Duka ka qenë sot i pranishëm në Kukës për të mbikëqyrur nga afër punimet e stadiumit “Zeqir Ymeri”. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka inspektuar këtë impiant që i është nënshtruar një rikonstruksioni total. Kreu i FSHF-së ka folur shkurtimisht për mediet, teksa ka konfirmuar në krye të kuqezinjve Edi Rejën si dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Pamje fantastike me dron, ja si duket pak ditë para inagurimit “Arena Kombëtare”

Publikuar

-

Nga

“Arena Kombëtare” është thuajse gati. Kur mbeten vetëm pak javë nga inaugurimi, punimet janë duke ecur me shpejtësi, teksa shihet që ka nisur vendosja e stolave në tribunën kryesore. Ndeshja e parë zyrtare do të jetë ajo e kualifikueseve EURO 2020, ndaj Francës. Pamjet e fundit janë fantastike, teksa shihet fusha në parametrat optimalë. Punime […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Një shqiptare mes pretendentëve për të fituar “Topin e Artë”

Publikuar

-

Nga

Një futbolliste shqiptare bëhet pjesë e listës së emrave kandidatë për të fituar “Topin e Artë” që dorëzohet çdo vit nga prestigjiozja franceze “France Football”. Kjo e fundit ka publikuar sot listën e 20 kandidateve të përzgjedhura për të garuar për trofeun më të lakmuar individual dhe mes emrave është edhe ai i sulmueses Kosovare […]

LEXO TE PLOTE