Connect with Us

Rikthehet Champions League/ Dy supersfida në ndeshjet e sotme

Sport

Rikthehet Champions League/ Dy supersfida në ndeshjet e sotme

Publikuar

-

Fillon sot kompeticioni më i bukur në Europë për klube, por edhe më i dashuri nga tifozët, Champions League. Ndryshe nga sezonet e kaluara, këtë herë kemi orar të ri. Dy nga ndeshjet e ditës do të fillojnë në orën 18:55, ndërsa gjashtë ndeshjet e tjera në orën 21:00.

Në 8 ndeshjet e ditës së parë spikasin padyshim dy supersfida. Në Dortmund, verdhezinjtë do të presin gjigantët e Barcelonës,që janë një nga favoritët kryesorë për këtë trofe. Sot pritet të debutojë edhe Messi për katalanasit për këtë sezon të ri, deri tani ka qenë i dëmtuar. Vendasit janë në një formë të mirë këtë fillim sezoni, aq më tepër që sot do të luajnë në fushën e tyre dhe do të kenë mbështetjen e një super tifozerie, që konsiderohet një nga më të zjarrtat në Europë. Përballja mes këtyre dy ekipeve premton gola, emocione dhe spektakël. Me pak fjalë, një ndeshje që nuk duhet lënë pa e ndjekur.

Kampioni në fuqi i Champions League, Liverpooli, e nis sezonin e ri nga Napoli. Dy ekipe që u përballën edhe sezonin e kaluar në fazën e grupeve, madje kishin pikë të njëjta (9), por Liverpooli kaloi në fazën tjetër për shkak të golavarazhit më të mirë, ndërsa Napoli si e treta e grupit shkoi në Europa League. Edhe përballja e sotme premton të jetë po aq e bukur sa dy përballjet e sezonit të kaluar.

Interi e nis në shtëpinë e tij ku pret çekët e Slavia Prague. Sigurisht që zikaltrit e Conte-s janë favoritë në këtë takim dhe do të duan ta nisin me këmbën e mbarë, duke ditur që në grup kanë dy super skuadra të tjera si Barcelona dhe Dortmundi.

Kalendari i plotë i ndeshjeve të sotme është si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: