Connect with Us

Vogëlushja shqiptare vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër/ Ish-futbollisti i Gjermanisë bën gjestin e jashtëzakonshëm

Sport

Vogëlushja shqiptare vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër/ Ish-futbollisti i Gjermanisë bën gjestin e jashtëzakonshëm

Publikuar

-

Ish-futbollisti gjerman, Gerald Asamoah, ka ndihmuar financiarisht një familje kosovare, vogëlushja e të cilëve vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër.

Futbollisti me prejardhje ganez prej kohësh ka krijuar fondacionin e tij ku ndihmon njerëzit në nevojë që vuajnë nga sëmundje që janë tepër të kushtueshme për t’u kuruar.

Përmes një postimi në Tëitter, Asamoah ka publikuar një fotografi ku mban në duar Oltën, vogëlushen shqiptare, gjendja shëndetësore e të cilës tani është përmirësuar ndjeshëm.

“Sot së bashku me fondacionin tim, kemi vizituar zemrushen e vogël Oltën nga Kosova në Qendrën Klinike të Zemrës në Freiburg. Nuk ka asgjë më të mirë për mua, sesa të shikoj një fëmijë që mund të buzëqeshë sërish”, shkruan Asamoah.

Një gjest vërtetë fantastik i ish-sulmuesit që ka luajtur për Hannover 96, Schalke 04 dhe disa klube të tjera. Po ashtu ka luajtur edhe 43 ndeshje me kombëtaren gjermane. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions League/ Manchester City turpëron Gjimshitin me shokë

Publikuar

-

Manchester City ka fituar 5-1 ndaj Atalantës në “Etihad Stadium” për javën e tretë të Champions League. Mbrojtësi kuqezi, Berat Gjimshiti, luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje. Italianët kaluan të parët në avantazh me golin e Malinovsky nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 28′. “Qytetarët” përmbysën gjithçka me dy golat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Bayerni del me 3 pikë nga Pireu/ Juventusi përmbys gjithçka në dy minuta

Publikuar

-

Në Grupin B, Bayern Munich fitoi 2-3 në Pire ndaj Olympiacos. Miëtq shënuan të parët me El Arabi 23′, bavarezët përmbyën rezultatin me dy golat e Lewandowskit 34′, 62′, dhe supergolin e Tolisso 75′. Grekët ngushtuan rezultatin me golin e Guilherme 79′. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Tottenhami fitoi 5-0 ndaj Crvena zvezda. Klasifikimi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shpëton Zidane/ Icardi, Di Maria dhe Mbappe fitojnë me “manita”

Publikuar

-

Janë mbyllur dy ndeshjet e Grupit A për javën e tretë të Champions League. Në Brugge, PSG-ja fitoi 0-5 ndaj vendasve të Club Brugge. Tre gola nga Mbappe dhe dy nga Icardi, ndërsa Di Maria dha 3 asiste. Në Stamboll, një gol i Toni Kroos 18′ i dha fitoren Realit kundër Galatasaray. Kjo fitore mban […]

LEXO TE PLOTE