Connect with Us

Dikur luante me Tiranën dhe Skënderbeun/ Zbulohet ekipi i ri i Afrim Takut

Sport

Dikur luante me Tiranën dhe Skënderbeun/ Zbulohet ekipi i ri i Afrim Takut

Publikuar

-

Afrim Taku ish-mesfushori i Tiranës dhe Skënderbeut ndërron sërish skuadër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 30-vjeçari ka ndërruar ekip, por jo kategori, pasi do të vazhdojë sërish të jetë pjesë e ligës së dytë të futbollit amerikan, USL Championship.

Taku ka lënë skuadrën e Charlotte Independece, ku luajti në sezonin e fundit dhe ka firmosur zyrtarisht për Tampa Bay Rowdies, duke u rikthyer te kjo skuadër pas eksperiencës që pati në nga qershori i 2018-ës deri në shkurt të vitit 2019.

Me Charlotte Independence, Taku u aktivizua në 26 takime dhe arriti të jepte edhe dy asiste, ndërkohë me Tampa Bay në përvojën e tij të parë ai është aktivizuar në 15 takime.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE