Connect with Us

Dita e dytë e Champions League/ Vëmendja do të jetë në Paris dhe Madrid, ja ndeshjet e sotme

Sport

Dita e dytë e Champions League/ Vëmendja do të jetë në Paris dhe Madrid, ja ndeshjet e sotme

Publikuar

-

Sot luhen 8 ndeshjet e radhës në Champions League, ku vëmendja kryesore do të jetë në dy supersfida.

Në Paris, PSG-ja pret gjigantët e Real Madridit, që janë sot janë më ekip të përgjysmuar për shkak të dëmtimeve të shumta. Po ashtu edhe vendasit do të kenë mungesa të mëdha, Mbappe & Cavani janë të dëmtuar, Neymar i pezulluar, ndërsa pëesha e sulmit për sot do të jetë te Mauro Icardi. Pavarësisht mungesave të mëdha, pritet të jetë një ndeshje e bukur, siç kanë qenë gjithë përballjet e tjera mes këtyre dy ekipeve në vitet e fundit.

Në “Wanda Metropolitano”, Atletico Madrid do të presë Juventusin. Dy ekipe që njihen për rivalitetin e ashpër mes tyre, sidomos pas asaj që ndodhi në dy përballjet e sezonit të kaluar në fazën e 1/16, ku Atletico fitoi 2-0 në fushën e saj, ndërsa Juventusi bëri përmbysjen e madhe në Torino me rezultatin 3-0.

Në sfidat e tjera, nuk pritet të ketë surpriza nga ekipet e mëdha si Bayerni apo Man. City. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: