BundesLiga

-

Një histori e rrallë vjen nga Frankfurti, ku lojtari i Eintracht, ekip i Bundesligës, Danny da Costa, paditi nënën e tij për shkak se kjo e fundit nuk i ka dhënë fanellat e futbollit, pasi ai u largua nga apartamenti i saj.

Bëhet fjalë për fanellat e 6 klubeve ku ai ka luajtur më parë. Mediat gjermane raportojnë se ende nuk dihet arsyeja pse nëna e Danny da Costa, nuk pranoi t’i jepte fanellat, që në fund të fundit ishin të tijat.

Gjtihsesi, të dy palët kanë vendosur t’i drejtohen gjyaktës. Seanca e parë do të mbahet më 27 shtator. Mbrojtësi 26-vjeçar ka qenë pjesë e ekipeve kombëtare të moshave të Gjermanisë, por asnjëherë nuk ka luajtur me kombëtaren e madhe. /CNA.al

Leave a Reply

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

BundesLiga

Bayerni shtyp Kolnin dhe rimerr vendin e parë/ Super rekord nga Lewandowski

-

Bayern Munich ka mposhtur 4-1 FC Koln në RheinEnergie Stadion, duke ruajtur kreun e vendit të parë. Bavarezët kanë rimarrë vendin e parë pasi i kishte parakaluar RB Leipzig një ditë më parë. Sfida filloi në mënyrën më të mirë të mundshme për miqtë, Robert Lewandowski ka shënuar golin e avantazht në minutën e 3′ […]

BundesLiga

Video/ Bayerni pa frena, ylli i bavarezëve “tallet” me kundërshtarët

-

Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë në transfertën ndaj Koln. Pas Lewandowskit 3′, Coman 5′, këtë herë ishte radha e Serge Gnabry. Gjermani shmangu dy mbrojtës vendas majft bukur dhe dërgoi topin në rrjetë me një finalizim perfekt. Bayerni është në super formë, bind në gola, lojë dhe rezultate! /CNA.al